NiQuitin Clear 14mg, náplasť 7ks

NiQuitin Clear 14mg, náplasť 7ks

Transdermálna náplasť na pomoc pri odvykaní od fajčenia

22,55 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 11 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
25,90 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

NiQuitin Clear 14mg, náplasť 7ks

Popis: 

Používa sa ako podpora odvykania od fajčenia u dospelých fajčiarov. Presnejšie ide o nikotínovú substitučnú terapiu (Nikotin Replacement Therapy, NRT).

NiQuitin Clear je mäkká obdĺžniková priehľadná viacvrstvová náplasť so zaoblenými rohmi. Obsahuje nikotín, ktorý je v nej rovnomerne rozptýlený a po nalepení náplasti sa z nej postupne uvoľňuje v určitom množstve, ktoré sa vstrebáva kožou. Množstvo nikotínu uvoľnené z náplasti je nižšie ako množstvo z cigariet. Náplasti NiQuitin Clear zmierňujú túžbu po fajčení a odstraňujú nepríjemné príznaky pri prerušení fajčenia (ako sú podráždenosť, frustrácia, zlosť, úzkosť, nepokoj a poruchy koncentrácie). Pomáhajú tým prekonať návyk na fajčenie. Používajú sa ako súčasť odvykacej kúry.

NiQuitin Clear nemá také zdravotné riziko ako má fajčenie tabaku, pretože NiQuitin Clear neobsahuje decht ani kysličník uhoľnatý z cigaretového dymu.

 

Spôsob použitia:

V 1.-6. týždeň aplikujeme NiQutin Clear 21 mg (u fajčiarov so spotrebou menej ako 10 cigariet denne, alebo u pacientov, ktorí zle znášajú liečbu volíme NiQutin Clear 14 mg), v 7.-9. týždeň aplikujeme NiQutin Clear 14 mg a v 10.-12. týždeň aplikujeme NiQutin Clear 7 mg. Transdermálne náplasti sa aplikujú 1x denne, vždy v rovnaký čas, najlepšie ráno po prebudení na čisté a suché miesto na kožu bez ochlpenia (neaplikovať na podráždenú pokožu). Nosia sa nepretržite 24 hodín. NiQuitin transdermálna náplasť by sa mala nalepiť ihneď po vybratí z ochranného vrecka. Po 24 hodinách sa použitá náplasť odstráni a nová sa prilepí na iné miesto na koži (náplasť možno aplikovať na rovnaké miesto najskôr o 7 dní). Náplasť sa môže odstrániť pred spaním v prípade potreby, ale použitie počas 24 hodín sa odporúča na zaistenie optimálneho účinku proti ranným abstinenčným príznakom (chuť na fajčenie).

 

Upozornenie:
- Náplasti nemajú používať nefajčiari, príležitostní fajčiari a nesmú ich používať deti a mladiství.
- Liek nesmú používať pacienti s akútnym infarktom myokardu, nestabilnou alebo zhoršujúcou sa angínou pektoris, závažnými srdcovými arytmiami, s akútnou cerebrovaskulárnou príhodou.
- Liek sa nesmie používať počas gravidity a v období laktácie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: GlaxoSmithKline
Balenie: 7 náplastí
Kód:
13371
ŠUKL kód:
EAN:
8590335001176
Kategórie: Voľnopredajné liekyDýchacie cestyStop fajčeniu
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuHlava a nervyFajčenie