Mursalský čaj - ránhoj horský 22g

Mursalský čaj - ránhoj horský 22g

originálne steblá ránhoja horského, vhodný na relaxáciu a ako antioxidant, neobsahuje teín

2,64 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 1 bonusový bod
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie
 
Letné osvieženie s Mursalským čajom
Mursalský čaj neobsahuje teín, môže sa preto piť aj vo väčších množstvách. Je preto vhodný na osvieženie organizmu aj v horúcich letných dňoch – či už ako teplý , alebo vychladený. Denne je možné vypiť až 2 – 3 litre Mursalského čaju.
 
 1. Odporúčané spôsoby prípravy vychladeného čaju
 2. 6 stebiel Mursalského čaju povaríme 6 minút na slabom vare v 2 litroch vody. Po vychladnutí nalejeme do sklenenej alebo plastovej nádoby, pridáme šťavu z jedného citróna a uložíme do chladničky. Pijeme počas dňa bez ďalšej úpravy. Takto pripravený čaj sa môže piť 1 – 2 dni.
   
 3. Z vychladeného Mursalského čaju s citrónom ( pripraveného podľa predchádzajúceho spôsobu ) je možné pripraviť aj ľahké letné osviežujúce alkoholické nápoje:
  • Mursalské opojenie - do vysokého pohára nasypeme ľad, pridáme 0,5 dcl vodky ( gin, biely rum ), 1 dcl grappefruitového džúsu a dolejeme vychladeným Mursalským čajom. Môžeme ozdobiť kolieskom citróna alebo limetky. Pijeme slamkou.
  • Mursalské bublinky - do vysokého pohára nasypeme ľad, dolejeme pohár vychladeným Mursalským čajom a šumivým vínom v pomere 1:1
 
Mursalský čaj – účinky
Každý z nás sa snaží aspoň malú chvíľku počas dňa si dopriať len pre seba, relaxovať.

Mursalský čaj by sa rád stal Vašim spoločníkom v týchto príjemných momentoch.

Tento výnimočný bylinný čaj môže však pre svoje liečive účinky napomôcť aj ľuďom trpiacim na konkrétne ochorenia. V ľudovom liečiteľstve sa odporúča Mursalský čaj piť pri nasledovných ochoreniach:

 • pri srdcovo-cievnych ochoreniach (napomáha pri vysokom krvnom tlaku)
 • pri ochoreniach priedušiek (bronchitíde, astme, podpuruje vykašliavanie)
 • pri ochoreniach močových ciet a prostaty (čaj je močopudný) a pri problémoch s chudokrvnosťou
 • čaj je vhodný piť pri obličkových kameňoch (napomáha k šetrnému vylučovaniu kameňov z organizmu)
 • v ľudovom liečiteľstve sa používa pre jeho protizápalové účinky a podporu hojenia rán
 • pre vysoký obsah selénu je čaj aj silný antioxidat a preto vhodný piť na očistu organizmu

Mursalský čaj neobsahuje tein a preto sa môže piť i vo väčšom množstve.

Obsahuje množstvo látok, ktoré pozitívne pôsobia na organizmus. Obsahuje stopové prvky a minerály (napr. Na, K, Zn, Mg, P, Si, Al, Fe, Cu, Selén, éterické oleje, fenoly).

Účinky čaju sú podložené rôznymi odbornými publikáciami a klinickými štúdiami.
 

 
Ránhoj horský (Sideritis scardica Griseb)
Ránhoj horský čeľaď Lamiaceae (hluchavkovité)

V Čechách nazývaný Hojník horní (tiež známy pod názvom Hesiodia) - je ohrozená liečivá rastlina, ktorá je endemitom Balkánskeho polostrova. Je zapísaná v Červenej knihe v Bulharsku a chránená národným zákonom o ochrane.

V Bulharsku je tento druh známy pod menom "horský čaj z Pirinu" alebo "Mursalitza tea", prípadne „bulharská Viagra“. Vyskytuje sa v pohoriach Pirin, Slavjanka a Rhodopy v nadmorskej výške od 1000 – 2200 m.n.m. Jeho farmakologické vlastnosti boli dobre preskúmané. Bylina Sideritis scardica a látky, ktorú vylučujú jej listy preukázali protizápalový, antimikrobiálny, antibakteriálny a antireumatický účinok. Vďaka obsahu mikroelementov Fe, Se atď. v Sideritis scardica sú extrakty z tejto byliny súčasťou prípravkov proti chudokrvnosti. V ľudovom liečiteľstve sa Sideritis scardica využíva ako uvoľňujúce činidlo pri bronchitíde a bronchiálnej astme,angine, proti bežnému prechladnutiu a emfyzému pľúc.

Čeľaď Lamiaceae obsahuje množstvo éterických olejov (napríklad – voňavý monoterpén, horké materiály s diterpénom a materiály s triterpénom) a flavonoidy. Nielen kvety ale aj hmota a listy obsahujú tieto látky.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Imunotop
Balenie: 22 g
Kód:
M10213
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Bylinné čajeOvocné, zelené a čierne čajeUpokojujúceČaje
Trápi ma: Hlava a nervy