Mundisal gél 8g

Mundisal gél 8g

bolesti a zápaly, pri podráždení, poraneniach alebo vredoch v oblasti úst, nosa a hltana

5,15 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Popis

Prípravok sa používa pri bolestiach a zápaloch, pri podráždení, poraneniach alebo vredoch v oblasti úst, nosa a hltana, napríklad stomatitis aphthosa alebo herpes simplex. Môže sa použiť aj pri ťažkostiach spôsobených prerezávaním zubov u dojčiat a malých detí alebo pri otlačeniach a povrchových poraneniach ústnej sliznice spôsobených zubnou protézou alebo používaním čeľustno-ortopedických aparátov. Mundisal môžu používať dospelí, mladiství i deti.

Zloženie:
1 g gélu obsahuje 87,1 mg cholini salicylas (cholíniumsalicylát)
Pomocné látky:
·hypromellosum (hypromelóza),
·glycerolum (glycerol),
·38,2% (v/v) aethanol (etanol),
·anisi etheroleum (anízová silica),
·mentholum (mentol), natrii cyclamas (cyklamát sodný),
·cetalkonii chloridum (cetalkóniumchlorid),
·aqua purificata (čistená voda)

Farmakoterapeutická skupina:
stomatologikum, antiflogistikum

Charakteristika:
Po lokálnej aplikácii sa Mundisal dobre vstrebáva zo sliznice a rýchlo a účinne tlmí bolesť, súčasne pôsobí proti zápalom. Účinok tlmiaci bolesť sa dostavuje 2 - 3 minúty po aplikácii a pôsobí asi 2 - 3 hodiny. Mundisal neobsahuje cukor a na sliznici sa dobre znáša.

Indikácie:
Prípravok sa používa pri bolestiach a zápaloch, pri podráždení, poraneniach alebo vredoch v oblasti úst, nosa a hltana, napríklad stomatitis aphthosa (zápal ústnej sliznice) alebo herpes simplex (opar). Je možné ho použiť aj pri ťažkostiach spôsobených prerezávaním zubov u dojčiat a malých detí alebo pri otlačeniach a povrchových poraneniach ústnej sliznice spôsobených zubnou protézou alebo používaním čeľustno-ortopedických aparátov. Gél Mundisal môžu používať dospelí, mladiství i deti.

Kontraindikácie:
Mundisal sa nesmie používať pri precitlivenosti na salicyláty alebo na niektorú z pomocných látok, ktoré sú v lieku obsiahnuté.

Interakcie s inými liekmi:
Prípravok Mundisal môže zosilňovať účinok súčasne užívaných antikoagulantov tzv. kumarínových derivátov, (lieky na predĺženie zrážanlivosti krvi).

Dávkovanie:
Tubu otvorte špičkou na skrutkovacom uzávere. Ak lekár inak nepredpíše, na bolestivé miesto naneste čistými prstami malé množstvo gélu (0,5 - 1 cm) a ľahko vmasírujte tak dlho, kým sa nevytvorí uzatvorená filmová vrstva nad postihnutým miestom. Gél nanášajte 3-4 krát denne pred jedlom a pred spaním, alebo ak sú bolesti veľmi silné, potierajte postihnuté miesto každé 2-3 hodiny.

Upozornenie:
Pri predávkovaní alebo náhodnom požití prípravku dieťaťom sa ihneď poraďte s lekárom. Predávkovanie salicylátmi (liečivo obsiahnuté v géli) sa prejavuje predovšetkým zrýchleným dýchaním, nevoľnosťou, vracaním, hučaním v ušiach a zmätenosťou. Pri ťažkom predávkovaní sa môžu vyskytnúť delirantné stavy, tras, návaly potenia, zvýšená teplota tela, bezvedomie a poruchy rovnováhy elektrolytov.

Varovanie:
Mundisal obsahuje 38,2 objemových % alkoholu. Obzvlášť u detí je treba použiť minimálne množstvo gélu, ktoré postačí na nevyhnutnú aplikáciu na postihnuté miesto a tiež časové odstupy medzi natieraním je potrebné dodržiavať tak, ako je to popísané v časti dávkovanie. Prípravok sa nesmie používať po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Uchovávanie:
Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C.

Nežiaduce účinky

Po nanesení gélu na postihnuté miesto sa môže prechodne objaviť pálenie, ktoré vo veľmi krátkom čase ustúpi. Pri prípadnom výskyte akýchkoľvek nezvyčajných reakcií sa ihneď poraďte s lekárom.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.