Moskito guard repelent
výstraha biocídy

Moskito Guard repelent spray 75 ml

Chráni pred komármi, kliešťami, muškami, blchami, roztočmi, uhryznutím iným hmyzom. Odporúča Svetová zdravotnícka organizácia

12,88 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 6 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
3,90 €
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

Moskito GUARD repelent sprej

 

Moskito GUARD vás pomáha chrániť pred bodavo-cicavým hmyzom, ako sú komáre, kliešte či blchy po celom svete. Formula bez obsahu DEET je šetrnejšia k vašej pokožke, s 20% obsahom účinnej látky Pikaridín je dokázaná rovnaká účinnosť akú má DEET. Repelent Moskito GUARD je hydratačný, nemastný, vodeodolný, s príjemnou vôňou a je vhodný pre tehotné ženy a deti od 2 rokov. Aplikuje sa priamo na pokožku, čím nepoškodzuje vrchné vodeodolné vrstvy funkčného oblečenia, tak ako DEET a nezanecháva škvrny. Moskito GUARD je k dispozícii vo forme spreja s obsahom 75 ml, nie je pod tlakom, a preto je povolený aj na palube lietadla.

 

U repelentu Moskito GUARD je preukázané, že chráni proti bodavo-cicavému hmyzu po celom svete vrátane komárov, bĺch a kliešťov.

 Ako sa používa Moskito GUARD?

Pred použitím pretrepte. Aplikujte rovnomerne na všetku odhalenú, nechránenú pokožku. Nestriekajte priamo na tvár. Naneste do dlaní a rozotrite na pokožku, vyhýbajte sa kontaktu s perami a očami. Opakovane naneste na tvár a telo každých 8 hodín, a to bez prekročenia:

 • maximálne 2 aplikácií denne pre deti vo veku od 24 mesiacov do 12 rokov.
 • maximálne 3 aplikácií denne pre deti staršie ako 12 rokov a dospelých, vrátane tehotných žien.

Moskito GUARD je vhodný pre deti už od 2 rokov.

 

Áno, Moskito GUARD je vhodný pre ženy nielen počas tehotenstva, ale dokonca aj počas dojčenia.

 

Moskito GUARD nespôsobuje podráždenie ani senzibilitu. Je to produkt založený na báze vody a vytvorený bol bez obsahu parabénov. Napriek tomu, že Moskito GUARD bol vyvinutý na zníženie rizík alergie, niektoré zložky môžu spôsobiť senzibilitu u ľudí, u ktorých sa v minulosti objavila alergia na uvedené zložky - Hexyl Cinnamal, Limonene a Linalool.

 

Moskito GUARD nie je veterinárny výrobok. Je určený len na ľudskú pokožku. Odporúčame, aby ste sa o tom, ako najlepšie chrániť vášho domáceho miláčika pred bodavo-cicavým hmyzom, poradili s Vašim veterinárom.

 

Moskito GUARD nie je určený na použitie na ochranu oblečenia. Aplikuje sa priamo na pokožku.

 

Moskito GUARD sa môže používať spolu s opaľovacím krémom, avšak neboli vykonané žiadne testy na overenie, či je tým ovplyvnená účinnosť repelentu.

 

Na rozdiel od repelentov proti hmyzu založených na báze DEET, Moskito GUARD má príjemnú vôňu, nie typický zápach chemického typu.

 

Moskito GUARD poskytuje ochranu až na 8 hodín u 3 najbežnejších druhov komárov (Anopheles, Aedes a Culex).

 

Moskito GUARD by sa mal opakovane nanášať každých 8 hodín, a to bez prekročenia:

 • maximálne 2 aplikácií denne pre deti vo veku od 24 mesiacov do 12 rokov.
 • maximálne 3 aplikácií denne pre deti staršie ako 12 rokov a dospelých, vrátane tehotných žien.

 

Moskito GUARD je odolný voči vode aj voči poteniu, takže nie je potrebné ho opätovne aplikovať po krátkom plávaní (menej ako 30 minút) alebo po športe, pokiaľ od poslednej aplikácie neuplynulo viac ako 8 hodín.

Aktívna látka

Moskito GUARD obsahuje 20% Ikaridínu, ktorý odporúčajú aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

 

Testy naznačujú, že Ikaridín, aktívna zložka v repelente Moskito GUARD, nepoškodzuje oblečenie – nezanecháva škvrny a nepoškodzuje ani vodeodolné vrstvy funkčného oblečenia. Napriek tomu je však potrebné byť opatrný pri jemných látkach.

 

K dnešnému dňu neboli priamo spotrebiteľmi ani orgánmi hlásené žiadne vedľajšie účinky. Odporúča sa používať Moskito GUARD podľa návodu na obsluhu.

 

Po použití produktu s obsahom Ikaridínu, ako je aj Moskito GUARD, sa môže u senzibilnejších ľudí vyskytnúť mierne podráždenie pokožky, aj keď je to veľmi nezvyčajné.

Moskito GUARD môže v zriedkavých prípadoch spôsobiť závažné, ale dočasné poškodenie očí, z toho dôvodu sa nesmie aplikovať na oči, pery alebo poranenú pokožku. Ak dôjde ku kontaktu s očami, držte ich otvorené a jemne ich oplachujte vodou po dobu 15-20 minút. Obráťte sa na Národné toxikologické centrum alebo na lekára, ktorý vám poskytne poradenstvo pri ošetrení.

V prípade kožnej reakcie dôkladne umyte mydlom a vodou po manipulácii, po vrátení sa dovnútra, pred jedlom, pitím, pred použitím žuvačky alebo použitím tabaku. Ak sa vyskytne podráždenie alebo vyrážka, prerušte používanie a vyhľadajte lekára.

Pri požití okamžite vyhľadajte ošetrujúceho lekára alebo kontaktujte Národné toxikologické centrum pre poradenstvo pri ošetrení. Vypite pohár vody, ak ste schopní prehĺtať. Nevyvolávajte zvracanie, pokiaľ Vám to neodporučí lekár alebo Národné toxikologické centrum.

 podľa súčasnej legislatívy si môžete repelentný sprej Moskito GUARD vziať na palubu lietadla, nakoľko nie je pod tlakom.

 

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a smernice Úradu verejného zdravotníctva v Spojenom kráľovstve ohľadne prevencie malárie uvádzajú, že 20% Ikaridínu, účinnej látky v produkte Moskito GUARD, demonštruje vynikajúce a často lepšie repelentné vlastnosti, v porovnaní s vlastnosťami štandardného DEET.

Moskito GUARD bol účinný v najťažších laboratórnych podmienkach až 8 hodín proti ázijským komárom tigrovaným, čo je jeden z najagresívnejších druhov komárov na svete.

Účinné látky – Ikaridín vs. DEET

 

DEET (N, N-dietyl-meta-toluamid) je aktívnou zložkou v mnohých bežných repelentoch proti hmyzu. Môže byť aplikovaný priamo na pokožku a oblečenie a je k dispozícii v rôznych formách a percentách koncentrácie.

 

20% Ikaridín je odpudzovač hmyzu, ktorý má podobnú účinnosť ako odporúčané koncentrácie DEET, ale je príjemnejší na použitie a je oveľa menej pravdepodobné, že spôsobí podráždenie pokožky.

 Aký je rozdiel medzi Ikaridínom, Pikaridínom alebo Saltidínom?

Všetky 3 produkty obsahujú rovnakú chemickú zlúčeninu hydroxyetyl izobutyl piperidín karboxylát. Pikaridín, Saltidín a Ikaridín sú rôzne obchodné názvy, ktoré závisia od krajiny, v ktorej boli registrované a od spoločnosti, ktorá zlúčeninu vyrába.

Komáre a ochorenia

 

Komáre a iný bodavo-cicavý hmyz je možné nájsť po celom svete.

 

Komáre sú nosičmi rôznych chorôb vrátane horúčky chikungunya, horúčky dengue, japonskej encefalitídy, lymskej boreliózy, malárie, kliešťovej encefalitídy, žltej horúčky a vírusu Zika.

Tieto ochorenia môžu mať život ohrozujúce následky, a preto sa odporúča používať repelent proti hmyzu, ako ochranu pred komármi a s nimi súvisiacimi chorobami.

 

Na svete je viac ako 3000 druhov komárov, ale len u troch druhov je známe, že sú zodpovedné za šírenie ľudských chorôb. Komáre druhu Anopheles sú jediné druhy známe ako prenášači malárie. Taktiež prenášajú filariázu (nazývanú aj elefantiáza) a encefalitídu. Komáre druhu Culex prenášajú encefalitídu, filariázu a vírus Západného Nílu. Komáre druhu Aedes, medzi ktoré patrí aj nenásytný „Asian tiger“, prenášajú žltú horúčku, horúčku dengue, japonskú encefalitídu a vírus Zika.

 

Na Slovensku žije okolo 50 druhov komárov, z čoho je šesť druhov Anopheles, ktoré môžu prenášať maláriu.

 

Komáre reagujú na teplo, pohyb a oxid uhličitý z našich tiel. Samce komárov ľudí neštípu, samice komárov však potrebujú ľudskú krv na rozvoj plodných vajíčok, a preto štípu, aby sa nakŕmili.

Opatrenia proti poštípaniu

Odporúča sa nasledovné:

 • Používať repelent proti hmyzu/komárom.
 • Používať svetlé farby vrchných odevov, s dlhým rukávom, dlhé nohavice / sukne, aby bola pokožka čo najmenej odhalená.
 • Zatvárať okná a dvere od súmraku až do rána.
 • Používať siete proti komárom.

 

Repelent proti hmyzu sa môže použiť vždy, keď je prítomný hmyz a odporúča sa, aby ste ho používali v prípade možného výskytu komárov, aby sa znížilo riziko vzniku ochorení prenášaných komármi, ako napríklad horúčka chikungunya, horúčka dengue, japonská encefalitída, lymská borelióza, malária, žltá horúčka či vírus Zika

 

Tablety proti malárii (antimalariká) sa odporúčajú pri cestovaní do oblastí s výskytom malárie. Je potrebné preveriť si destináciu, do ktorej cestujete a vyhľadať odborné poradenstvo aspoň 6 týždňov pred vycestovaním.

 Čo je potrebné urobiť po uštipnutí komárom?

V prípade normálnej reakcie poskytne úľavu od svrbenia hydrokortizónový alebo kalamínový krém. Studený obklad, kocky ľadu alebo chladný kúpeľ bez mydla môžu pomôcť príznaky zmierniť. Pri závažnejších alergických reakciách môžete ošetriť nasledovne:

 • perorálne antihistaminiká
 • lokálny protizápalový krém alebo benzokaín
 • chladný kúpeľ bez mydla
 • epinefrínový autoinjektor (EpiPen), ktorý sa má nosiť v prípade anafylaxie

 Ako sa ochrániť pred vírusom Zika?

Cestujúci do oblastí s možným výskytom vírusu Zika by sa mali poradiť s lekárom aspoň 6 - 8 týždňov pred vycestovaním, a to najmä tehotné ženy a ženy plánujúce tehotenstvo.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Vivax Pharmaceuticals
Balenie: 75ml
Kód:
MAG00650
ŠUKL kód:
EAN:
8588003721679
Kategórie: Repelenty
Trápi ma: Alergia, poštípanie