Linola Dermálny krém 50g

Linola Dermálny krém 50g

liečba kožných ochorení seborrhoickej pokožky, rhagády (bolestivé popraskanie pokožky), poškodenie pokožky spôsobené škodlivinami v pracovnom procese

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

LINOLA®
dermálny krém

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Dr. August Wolff GmbH & Co.
Sudbrackstr. 56
33611Bielefeld
Nemecká Spolková Republika

Zloženie:
Liečivo: acidum linoleicum (kyselina linolová) 0,13 g a acidum 9,11- linoleicum (kyselina - 9,11 linolová) 0,325 g v 100g hydrofilného krému typu emulzie o/v.
Pomocné látky: butylbenzylpropionalaldehydum (butylbenzylpropionaldehyd), cera alba (biely vosk), decylis oleas (decyloleát), glyceroli monostearas (glycerol-monostearát), stearomacrogolum 150 (stearomakrogol 150), ethylparabenum natricum (sodná soľ etylparabénu), methylparabenum (metylparabén), acidum stearicum ( kyselina stearová), trometamolum (trometamol), aqua purificata (čistená voda).

Farmakoterapeutická skupina
dermatologikum

Charakteristika
Linola® je hydrofilný krém typu emulzie O/V. Rýchlo sa vstrebáva a účinné látky a tuky privádza pokožke v dobre prijateľnej forme. Pôsobí chladivo (dôležité predovšetkým pri zápaloch pokožky).

Indikácie
Liečba kožných ochorení seborrhoickej pokožky, rhagády (bolestivé popraskanie pokožky), poškodenie pokožky spôsobené škodlivinami v pracovnom procese. Bezkortikoidové intervaly pri liečbe dermatóz. Linola® je vhodná pre dospelých i deti v každom veku.

Kontraindikácie
Precitlivenosť na niektorú zo zložiek lieku.

Nežiaduce účinky
V ojedinelých prípadoch sa vyskytol alergický kontaktný ekzém.

Interakcie
Nie sú.

Dávkovanie a spôsob použitia
Ak nie je predpísané inak, nanášajte Linola® viackrát denne. Vzhľadom na vlastnosti, sa liek môže používať aj niekoľko mesiacov.

Upozornenie
O vhodnosti súčasného používania iných voľne predajných liekov sa poraďte s lekárom. Pri predpisovaní iných liekov, oznámte lekárovi, že používate liek Linola®.

Varovanie
Nepoužívajte po dátume použiteľnosti, ktorý je uvedený na obale.

Balenie
Tuba: 50g, 75g, 100g, 150g, 250g, 2 x 250g

Uchovávanie
Uchovávajte pri teplote od 15oC do 25°C. Spotrebujte do 2 mesiacov po otvorení.

Dátum poslednej revízie
Október 2006
 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.