Lamisil krém 15g

Lamisil krém 15g

miestna liečba kožných mykóz

13,89 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 6 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Popis

Lamisil krém sa používa na miestnu liečbu kožných mykóz, najmä medzi prstami a na ploskách nôh, na dlaniach, na trieslach a iných kožných záhyboch.

Zloženie:
Terbinafini hydrochloridum 10 mg v 1 g krému
Pomocné látky:
Hydroxid sodný, benzylalkohol, sorbitan monostearát, cetylalkohol, cetylpalmitát, stearylalkohol, polysorbát 60, isopropylmyristát, čistená voda.

Charakteristika:
Lamisil krém je biely krém obsahujúci 1% účinnej látky Terbinafini hydrochloridum.
Terbinafín je široko-spektrálne antimykotikum, ktoré tlmí rast nižších húb, plesní a kvasiniek a ničí ich. Pomáha pri svrbení a pálení, zastavuje praskanie a olupovanie kože sprevádzajúce kožné mykózy.
Pokiaľ sa používa podľa odporučenia (viď odstavec Dávkovanie a spôsob použitia), má Lamisil krém dlhotrvajúci účinok, keďže viac ako v 90% prípadov kožných mykóz na nohách, behom 3 mesiacov nedôjde k návratu ochorenia.

Indikácie:
Lamisil krém sa používa na miestnu liečbu kožných mykóz, najmä medzi prstami a na ploskách nôh, na dlaniach, na trieslach a iných kožných záhyboch.
Lamisil krém je určený pre dospelých. Skúsenosti s použitím Lamisil krému u detí sú obmedzené a jeho použitie u detí sa neodporúča.

Kontraindikácie:
Lamisil krém nesmú používať pacienti s precitlivenosťou na účinnú látku alebo na niektorú z pomocných látok masťového základu.
Na používanie prípravku počas tehotenstva a dojčenia musia byť obzvlášť závažné dôvody. Lamisil krém v tehotenstve a pri dojčení je možné používať len po odporučení lekára.

Interakcie:
Nie sú známe.

Dávkovanie a spôsob použitia:
Lamisil krém je určený na vonkajšie použitie. Pokiaľ lekár neurčí inak, nanáša sa Lamisil krém 1-2 krát denne. Postihnuté plochy dôkladne očistíme a pred nanesením krému ich osušíme. krém nanášame v tenkej vrstve a len ľahko ho vtierame. Na miestach vlhkého zaparenia a trenia (napr. pod prsiami, v oblasti medzi sedacími svalmi, medzi prstami na nohách, na trieslach) je vhodné nanesený krém prekryť pruhom gázy, najmä na noc.
Doba liečenia závisí na druhu a závažnosti ochorenia a má trvať najmenej 7 dní. Neprerušujte liečenie predčasne, aj keď príznaky vymiznú, pretože predčasné ukončenie liečby môže viesť k opakovaniu ochorenia.

Upozornenie:
O vhodnosti súčasného použitia prípravku Lamisil krém s inými liekmi, ktoré sa nanášajú na rovnaké miesta, sa poraďte s lekárom. Ak sa do 7 dní od začiatku liečby príznaky ochorenia nezlepšia, alebo sa naopak zhoršia, alebo sa vyskytnú nežiadúce účinky alebo iné neobvyklé reakcie, poraďte sa s lekárom o ďalšom používaní prípravku.
Lamisil krém je určený len na nanášanie na kožu. Dbajte, aby sa prípravok nedostal do očí. Pokiaľ sa tak stane, Lamisil krém odstráňte a oko vypláchnite vodou. Pri náhodnom predávkovaní alebo použití prípravku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Varovanie:
Prípravok sa nesmie používať po uplynutí doby použiteľnosti, vyznačenej na obale.

Uchovávanie:
Uchovávajte pri teplote do 25°C a mimo dosahu detí.

Nežiaduce účinky

Prípravok je obvykle dobre znášaný, ale niekedy sa môže v mieste použitia vyskytnúť začervenanie, svrbenie alebo pálenie. Pri prípadnom výskyte nežiadúcich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií sa o ďalšom používaní prípravku poraďte s lekárom.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Novartis
Balenie: krém 15g
Kód:
62389
ŠUKL kód: 62389
EAN:
Kategórie: Voľnopredajné liekyKoža a vlasy
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKožaInfekcie, dezinfekcia