Lactobax 20tbl

Lactobax 20tbl

Probiotické baktérie a vláknina pre správne trávenie.

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Lactobax®
žuvacie tablety

Probiotikum (Lactobacillus sporogenes) + prebiotikum (arabinogalaktan)

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Lactobacillus sporogenes 7 mld jednotiek (probiotikum)
Vláknina (Fiber Aid®)  AG - arabinogalaktan 0,4 g (prebiotikum)

Indikácie

Črevnú flóru jedinca tvoria stovky rôznych typov mikroorganizmov, ktoré sa navzájom ovplyvňujú a v zažívacom trakte hostiteľa sa navzájom potláčajú. V organizme črevná mikroflóra napomáha dopĺňať potreby vitamínov skupiny B, zlepšuje trávenie a prijímanie rozličných živín, tvorí antimikrobiálne látky a stimuluje lokálnu a celkovú imunitu.
K narušeniu rovnováhy črevnej mikroflóry dochádza v prípade črevných ťažkostí, v dôsledku nevyváženej výživy, pri liečbe antibiotikami, napätí, strese a pod. Prípravky s obsahom lactobacilov (mliečnych baktérií) sa preukázali ako najefektívnejšie na jej obnovu.

Lactobacillus sporogenes
Lactobacillus sporogenes je predstaviteľ skutočného probiotika. Má schopnosť prirodzenej mikroenkapsulácie spór, ktorá mu pomáha zabezpečiť vysoký stupeň stability v nepriaznivých podmienkach, vrátane zmien v črevnom mikroekologickom prostredí alebo zmien vlhkosti a teploty počas skladovania. Pri perorálnom podaní sú spóry odolné voči žalúdkovej kyseline a soliam žlče; začnú klíčiť v dvanástniku, v prostredí čreva spóry napučia a intenzívne sa rozmnožujú čím prinášajú potrebný úžitok.

Vláknina (FiberAid®) AG - arabinogalaktan
Arabinogalaktan je špecifická vláknina, prítomná v mnohých druhoch rastlín a zeleniny (napr. v mrkve, ryži a paradajkách). Arabinogalaktan – je rozpustná vláknina nestráviteľná v žalúdku, prechodom cez hrubé črevo sa pomaly fermentuje. Podporuje rast užitočných probiotockých baktérií, znižuje množenie potenciálne škodlivých kolónií baktérií (prebiotická účinnosť). Týmto spôsobom napomáha obnoveniu črevnej mikroflóry,  reguluje absorpciu živín (minerálov) a zvyšuje prirodzenú ochranu tela.

Lactobax, žuvacie tablety, sú probiotický a prebiotický výživový doplnok užitočný na znovuobnovenie črevnej mikroflóry, na zlepšenie funkcie čreva a zvýšenie absorpcie živín. Výživový doplnok Lactobax je vhodný:

  • pre alergikov a celiatikov
  • pre deti od 3 rokov
  • pri problémoch s trávením
  • pri hnačkách a zápche
  • po liečbe antibiotikami

Neobsahuje laktózu.

Spôsob užívania
Jednu tabletu denne, najlepšie nalačno počas najmenej 10 dní.

Upozornenie
Uchovávajte na chladnom a suchom mieste. Užitie vyššieho množstva môže spôsobiť hnačku. Vďaka tepelnej odolnosti probiotika, je výrobok pri izbovej teplote stabilný.

Balenie
20 žuvacích tabliet o hmotnosti 1,4 g. Tablety majú príjemnú krémovú arómu.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.