Zubná kefka Soladey-eco medium revolučná zubná kefka

Iónová zubná kefka Soladey-eco medium

Revolučná, svetlom aktivovaná iónová zubná kefka. Nový spôsob starostlivosti o zuby!

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Výhody používania

Znižuje množstvo baktérií a zubného povlaku. Baktérie obsiahnuté v zubnom povlaku vytvárajú kyselinu, spôsobujú zápach z úst, zubný kaz a zápaly ďasien. Táto kyselina by mala byť zneutralizovaná slinami, pri nadmernej tvorbe zubného povlaku však k neutralizácii neprichádza. Ako potvrdzujú štúdie, kefka Soladey môže tvorbu zubného povlaku zredukovať (viď. Záložka Výskum.

4 dôvody, prečo používať Soladey

Redukuje zubné kazy
Vďaka záporne nabitým iónom uvoľneným z titanoxidovej tyčinky prichádza ku zníženiu množstva baktérií, spôsobujúcich zubné kazy a k zastaveniu krvácania ďasien.

Zuby sú čistejšie a belšie
Vďaka dokonalému vyčisteniu zubov, dochádza ku zníženiu priľnavosti zubného povlaku k zubom. Pri pravidelnom používaní zubná kefka Soladey efektívne odstraňuje nežiadúce sfarbenie zubov od tabaku, kávy a čaju a pomáha dosiahnuť ich prirodzenú belosť.

Zubná pasta nie je potrebná
Zubná kefka Soladey dokonale odstráni zubný povlak aj bez použitia zubnej pasty. Obyčajné svetlo aktivuje patentovanú polovodičovú tyčinku a zubná kefka Soladey vyčistí vaše zuby bez abrazív.

Šetrí vaše peniaze
Ak budete venovať zubnej kefke Soladey potrebnú starostlivosť, bude živostnosť jej rukoväte s titanoxidovou tyčinkou prakticky neobmedzená. Stačí iba vymieňať hlavice so štetinkami. Tie sú cenovo porovnateľné s bežnými zubnými kefkami. Naviac ušetríte za zubnú pastu, medzizubné kefky a dentálne nite.

Ako kefka funguje

V rukoväti kefky je svetlom aktivovaná titanoxidová tyčinka (polovodič. Keď je tyčinka vystavená akémukoľvek dostatočnému zdroju svetla (žiarivke v kúpeľni, čírej žiarovke, dennému svetlu, premení ho na záporne nabité ióny (elektróny. Takto uvoľnené ióny sa zmiešajú so slinami a priťahujú kladné ióny (vodík z kyseliny v zubnom povlaku na vašich zuboch.

Kyselina sa potom neutralizuje, zubný povlak je rozložený a vaše zuby sú čistejšie a zdravšie. Používanie zubnej pasty nie je nutné, pretože funkčnou zložkou je voda (sliny. Ústna hygiena prebieha prírodnou cestou a naviac je i úsporná. 

Pokiaľ trváte na používaní zubnej pasty, zredukujte jej množstvo na minimum. Vačšie množstvo pasty, resp. peny z nej, zabráni prístupu svetla ku titanoxidovej tyčinke a následne obmedzí iontovú reakciu.

Návod na použitie

Po namočení štetiniek a titanoxidového polovodiča vodou, si bez pasty vyčistite jazyk, a to najma ráno potom, čo sa na ňom v priebehu spánku nahromadili kyseliny zo žalúdka. Jazyk čistite v smere od koreňa (nie až z krku, k jeho špičke. Po vyčistení jazyka môžete na štetinkách vidieť zmenu ich zafarbenia, resp. baktérie a nahromadenú kyselinu. K odstráneniu tohto povlaku je nutné štetinky dôkladne opláchnuť vodou. Potom, ako budete mať čistý jazyk, môžete pristúpiť k samotnému čisteniu zubov, pretože v ústach už bude oveľa menej baktérií. Na jazyku sa totiž drží najviac baktérií z celých úst. Pokračujte dôkladným čistením zubov tak, ako s bežnou kefkou, na kefku však netlačte. Sús treďte sa hlavne na ľahký dotyk štetiniek so všetkými zubami.

Upozornenie: Pre čistenie zubov vonku, napr. pri kempovaní sú sliny postačujúce, ale v tomto prípade neodporúčame čistiť jazyk bez zdroja tečúcej vody, ktorá je nutná k opláchnutiu štetiniek.

Uistite sa, že máte zodpovedajúci zdroj svetla (prírodného alebo umelého,ktorý je nutný k tomu, aby polovodič fungoval správne. Pri čistení zadných zubov bude na tyčinku dopadať menej priameho svetla. Ak budete mať málo otvorené ústa, zakryjete nimi titandioxidovú tyčinku a nedostatok svetla obmedzí iónovú reakciu. Preto vždy otvorte ústa najviac ako sa dá a dbajte na to, aby pri čistení zadných zubov svetlo dopadalo na titandioxidovú tyčinku a tiež na zuby.Posuňte sa čo najbližšie k zdroju svetla, čím bude svetlo jasnejšie, tým lepšie výsledky dosiahnete. Pri správnom použití kefky budú Vaše sliny mierne napenené. Pokiaľ trváte na používaní zubnej pasty, zredukujte jej množstvo na minimum. Vačšie množstvo pasty, resp. peny z nej, zabráni prístupu svetla k titanoxidovej tyčinke a následne obmedzí iónovú reakciu.

Po každom čistení zubov skontrolujte, či je titandioxidová tyčinka čistá. Ak bývate v mieste, kde je tvrdá voda,  občas opatrne vysuňte z rukovate hlavicu a vyčistite titandioxidovú tyčinku napríklad starou kefkou.

Ak ste zvyknutí používať ústnu vodu, môžete ju používať aj naďalej. Rovnako dobre vám poslúži pár kvapiek prírodného mätového alebo oregánového oleja.
Nikdy nevyhadzujte rukoväť s titanovou tyčinkou!

Bezpečnostné pokyny. Hlavicu so štetinkami  vyberajte len v prípade jej výmeny. Nikdy nenechávajte rukovať  s tyčinkou v dosahu detí alebo kojencov.

Výmena čistiacej hlavice

Doporučujeme Vám vymeniť čistiacu hlavicu každé 2 – 3 mesiace. Výmenu vykonajte podľa obrázku.

Ťahajte rukovať a hlavicu od seba v smere pozdĺžnej osi.
Novú hlavicu pevne nasaďte na rukoväť.
Pri výmene hlavice so štetinkami sa vyvarujte otáčania a ohýbania rukovati a hlavice kefky.

Doporučenie: Po použití zubnej kefky opláchnite zbytky pasty, ktoré sa mohli zachytiť na plastovom krčku hlavice alebo titanoxidovej tyčinky.
Hlavicu so štetinkami vyberajte iba vtedy, ak ju meníte.
Nikdy nevkladajte titanoxidovú tyčinku do úst bez nasadenej hlavice so štetinkami.
V prípade, že sa titandioxidová tyčinka odpojí od rukoväte, nasaďte ju spat do rukovate zubnej kefky.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.