HIV test zo slín

HIV test zo slín

Rýchly test pre zistenie vírusu HIV. Výsledok je už do 30 minút.

25,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 12 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Test HIV zo slín je rýchly test pre zistenie vírusu HIV. Výsledok je už do 30 minút.Test HIV zo slín (OraQuick Rapid HIV-1/2 Antibody Test) je imunotest na detekciu protilátok proti HIV-1 a HIV-2 v ľudských slinách. Jednoduché a diskrétne testovanie v pohodlí domova.  

Po vniknutí vírusu HIV do ľudského organizmu a infikovaní sa, vírus vniká do buniek. Organizmus si vytvára protilátky, aby mohol proti vírusu bojovať. To trvá zvyčajne 6-12 týždňov. Akékoľvek testy na protilátky proti HIV (aj laboratórne) realizované v tomto štádiu nepotvrdia infekciu, pretože organizmus ešte nemá vytvorené dostatočné množstvo protilátok, ktoré by testy mohli preukázať. Táto situácia sa popisuje aj ako „falošne negatívny“ výsledok. Treba počkať minimálne 12 týždňov od rizikového správania.

Existuje možnosť, že niektorí jednotlivci prežijú dlhšie obdobie bez preukázateľného množstva protilátok. Preto ak bol prvý negatívny HIV test vykonaný v prvých 3 mesiacoch po vystavení infekcii, je potrebné zopakovať test po viac ako 3 mesiacoch po možnom vystavení infekcii. Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže trvať aj 6 mesiacov, kým sa vytvoria protilátky proti HIV.

V prípade pozitívneho výsledku ihneď kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý výsledok overí laboratórnym testom.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: OraSure Technologies
Balenie: 1 set
Kód:
M20896
ŠUKL kód: M20896
EAN:
Kategórie: Intímne potrebyDiagnostické testyTesty na infekčné choroby
Trápi ma: