Gyntima Detský intímny umývací gél 100ml

Gyntima Detský intímny umývací gél 100ml

5,50 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Charakteristika:
Myšlienka, že už malé dievčatká by mohli trpieť na problémy vonkajších genitálií, ktoré sú bežné pre dospelú ženu, je pre väčšinu rodičov nezvyklá a prekvapujúca. Avšak tieto ochorenia sa môžu vyskytovať u dievčat už od samého narodenia, niekedy až v období puberty a s počiatkom menštruácie. V detstve však nie je obranyschopnosť pošvy voči pôvodcom ochorenia dostatočne vyvinutá tak ako v pohlavnej dospelosti.

Požiadavky na hygienu sú definované stavbou a funkciami pohlavných orgánov. Vývod močovej trubice, vonkajšie genitálie a konečník ležia veľmi blízko pri sebe. Malým dievčatám chýba ochlpenie ohanbia a malých pyskov, ktoré chránia vstup do pošvy. Takto tam môže veľmi ľahko vniknúť akákoľvek infekcia pri sedení na podlahe, v tráve, pri hre v piesku alebo pri nesprávnom očistení po stolici. Z týchto dôvodov sú ochorenia malých pyskov a pošvy najčastejšími gynekologickými ťažkosťami dievčat medzi 3. a 9. rokom. Tieto infekcie v oblasti genitálií sú veľmi nepríjemné a prejavujú sa sčervenaním, pálením, zdurením inímnych miest, výtokom alebo svrbením a môžu spôsobovať ťažkosti pri močení. Zdrojom týchto ochorení sú rôzne baktérie, huby, vírusy, parazity, cudzorodé telesá, chemické podráždenia a zlá alebo nedostatočná intímna hygiena. Je pritom zarážajúce, že dojčatá sú v tomto smere ošetrované veľmi vzorne. Pre väčšinu matiek je samozrejmé, že sa starajú o každý kúsok detskej pokožky. Dôležité je však pokračovať s touto starostlivou hygienou i vo vyššom veku, s príchodom menštruačného cyklu a v puberte. Pravidelná a starostlivá intímna hygiena a vhodná kombinácia účinných látok v Detskom intímnom umývacom géle môžu úspešne pomôcť predchádzať rade týchto ťažkostí. Kyselina mliečna (ovocná kyselina) reguluje pH a uplatňuje vlastnosti hydratačného faktoru. Bisabolol sa spoločne s alantoínom podieľajú na regenerácii kožných buniek. Extrakt zo šalvie svojimi vlastnosťami šetrného prírodného antiseptika poskytuje ochranu a zastáva funkciu regulátora mikrobiálneho oživenia pokožky.
Boli by sme radi, keby sa náš prípravok Detský intímny umývací gél stal každodennou súčasťou detskej intímnej hygieny a súčasne bol impulzom pre získanie návyku detí pre pravidelnú intímnu starostlivosť do budúcnosti.

Zloženie:
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulphate (30%), Lauramidopropyl Betaine (30%), Cocamide DEA, Acidum lacticum, Salvia officinalis, Parfume Aroma Heřmánek, Alantoin, Bisabolol, Acnibio MXR.

Použitie:
Gél naneste na navlhčenú pokožku na intímnych miestach, jemne speňte a rozotrite, potom opláchnite vodou. Doporučujeme používať pravidelne každý deň.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Herb-pharma
Balenie: 100ml
Kód:
M2399
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Detské potrebyDetská kozmetikaStarostlivosť o pokožku
Trápi ma: