Graviola 375mg 120tbl

Graviola 375mg 120tbl

Výťažok plodov gravioly.

44,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 22 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Graviola je výživový doplnok, obsahuje  výťažok z plodov Gravioly - Annony šupinatej (Annona Muricata) - extrakt 4:1 (375mg v 1 cps).  

Graviola (guanábana, anona ostnitá, Anona muricata) je tmavozelené ovocie vajcovitého tvaru pokryté menšími ostňami. Dužina je bielej farby, šťavnatá s kyslou, aromatickou chuťou pripomínajúcou banány a broskyne. Tmavohnedé semená tvoria veľké percento objemu plodu (až 24%). Sú podľa niektorých jemne jedovaté (Tzn. konzumácia väčšieho množstva môže spôsobiť nevoľnosť.), preto ich mnohí konzumenti zámerne vypľúvajú. 

Listy a semená sa dlho používali u domorodých kultúr  ako prostriedky proti (okrem iného) parazitom, vysokému krvnému tlaku a rakovine. Semená sú emetiká (vyvoláva zvracanie). Semená aj odvary z listov sa používajú proti všiam. Kvety sa používajú ako antispazmodikum (proti kŕčom), pektorálium (bolesť v prsiach) a na zmiernenie kataru. Listy sa používajú ako sudoriferum (vyvoláva potenie), antispazmodikum, emetikum a ako prostriedok na privodenie spánku. V Karibiku sa verí, že položenie listov rastliny na posteľ pod spiacu osobu s horúčkou do nasledujúceho rána odstráni horúčku. Odvary z listov sa používajú ako obklady proti zápalom a napuchnutým nohám. Zrelý plod má mať antiskorbutické účinky. Dužina sa používa ako obklad proti roztočom z čeľade Trombiculidae. 

Nezrelý usušený plod sa používa proti hnačke. Existuje veľa ďalších použití rastliny v ľudovom liečiteľstve.  

 

Odporúčaná dávka  3 kapsuly denne. Kapsuly sa užívajú pred jedlom a je vhodné ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. 

V prípade precitlivelosti na niektorú zložku prípravku, treba prerušiť užívanie prípravku a poradiť sa o ďalšom užívaní tohto prípravku s lekárom.

Skladovať mimo dosahu malých detí! Skladujte v suchu, pri izbovej teplote, bez prístupu priameho slnečného žiarenia.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: medikaPharm
Balenie: 120kapsúl
Kód:
M15801
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Výživové doplnkyDuševná pohodaCelková duševná pohodaVitalita a energia
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuHlava a nervyÚnava, vyčerpanosť