Fytofem harmony & control 30 tabliet

Fytofem harmony & control 30 tabliet

Tablety na perimenopauzálny a menopauzálny komfort

11,22 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
26,00 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Fytofem harmony & control

je obľúbený pomocník žien pre obdobie menopauzy. Obsahuje 40 mg prírodných fytoestrogénov a 20 mg extraktu ploštičníka (unikátna kombinácia na trhu) plus tri komplexy rastlinných extraktov, vitamínov a minerálov v jednej tablete.

Fytofem harmony & control sa vyrába v 30-tabletovom balení (na jeden mesiac) a cenovo zvýhodnenom 90-tabletovom balení (na tri mesiace). Odporúčaná doba užívania je minimálne 3-6 mesiacov.

3 KOMPLEXY FYTOFEMU

Fytofem harmony & control je moderný výživový doplnok  pre ženy 40+, ktorý svojím zložením zodpovedá

  • najmodernejším vedeckým a medicínskym štandardom
  • VŠETKÝM  potrebám ženy v perimenopauze (teda pred, počas a po klimaktériu)

Základom každého menopauzálneho produktu sú izoflavonoidy (=fytoestrogény) a ploštičník: Fytofem však ako jediný obsahuje ako vysoké množstvo izoflavonoidov (40mg), tak štandardnú dávku ploštičníka (20mg) v jednej tablete. Táto kombinácia zaisťuje maximálny možný rastlinný efekt na návaly, potenie a ďalšie obehové ťažkosti. Spolu HARMONY COMPLEX.

Nepríjemnou súčasťou perimenopauzy kvôli zmenám hormonálnych hladín je nárast hmotnosti, čo ženy obvykle veľmi trápi. Preto Fytofem obsahuje CONTROL COMPLEX (chróm, guaranu, mexický divý yam a minerály súvisiace s metabolizmom živín). Pravidelné užívanie izoflavonoidov tiež pozitívne ovplyvňuje lipidové spektrum.

OSTEO COMPLEX (vitamín D3, vápnik a ďalšie minerály, ploštičníkové triterpenoidy) dopĺňa škálu Fytofemu o pomoc s kostným metabolizmom a boji s osteoporózou.

 

ČO JE KLIMAKTÉRIUM?

Klimaktérium (prechod, klimax) je prirodzený stav v živote ženy, keď dochádza k útlmu funkcie vaječníkov, takže sa znižuje tvorba hormónu estrogénu a progesterónu. Zastavuje sa menštruačný cyklus a nastáva strata plodnosti – žena nie je schopná otehotnieť.

Klimaktérium prirodzene prichádza zhruba medzi 45. až 50. rokom veku ženy, sú však  (aj výrazné) odchýlky oboma smermi. Menštruácia je väčšinou slabšia a kratšia, stáva sa nepravidelnou – cykly sa predlžujú, až sa menštruácia stratí úplne (menopauza).

Klimaktérium je často sprevádzané radom (niekedy veľmi) nepríjemných prejavov a zdravotných problémov. Približne tretina ženskej populácie sa nachádza v postmenopauze a typické ťažkosti má 80 % z nich. Asi  polovica sa obráti na lekára so žiadosťou o liečbu. U žien po chirurgickom odstránení vaječníkov sa príznaky môžu objaviť náhle až dramaticky, pretože hormonálne hladiny v tomto prípade neklesajú postupne, ale rýchle a razantne. Čím mladšia žena takúto operáciu podstúpila, tým môžu byť ťažkosti výraznejšie.

Najznámejšie, najčastejšie a pre ženy najnepríjemnejšie sú časté návaly tepla s potením, zvýšené potenie, búšenie srdca, poruchy spánku (nespavosť), časté zmeny nálad, depresie, únava, nesústredenosť, závrate. V dôsledku nedostatku estrogénu dochádza k úbytku vody v pokožke, teda k zvýšené tvorbe vrások a zrýchlenému starnutiu pokožky. Najzávažnejšie sú však ďalšie, menej viditeľné a menej urgentné zdravotné ťažkosti – vznik osteoporózy, sklony k nadváhe, vysokému tlaku a zvýšeným hodnotám cholesterolu a z toho vyplývajúce zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení; objavuje sa tiež močová inkontinencia a zvýšené riziko zápalu močových ciest.

Asi od šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia poznáme možnosť HRT (hormone replacement therapy), ktorá sa zdala byť dokonalým riešením klimakterických ťažkostí a súčasnou prevenciou postmenopauzálnych chorôb: osteoporózy, kardiovaskulárnych chorôb i Alzheimerovej choroby. Koncom dvadsiateho storočia užívali dlhodobo HRT milióny žien po celom svete.

Všetko sa však úplne zmenilo v roku 2000. V rozsiahlych štúdiách Women’s Health Initiative (WHI) a Heart and Estrogen/Progestin Replacement Study (HERS II) sa zistilo, že dlhodobé podávanie HRT vedie ku ZVÝŠENÉMU riziku infarktu myokardu, mozgovej mŕtvice, tromboembólie, rakoviny prsníka, demencie a močovej inkontinencie. To viedlo k radikálnemu prehodnoteniu hormonálnej liečby a HRT, dnes sa HRT odporúča na dobu MAXIMÁLNE piatich rokov a samozrejme sa hľadajú všemožné alternatívy. Ak riešite klimakterické ťažkosti, poraďte sa so svojím gynekológom o možnostiach hormonálnej liečby (HRT).

ČO JE OSTEOPORÓZA?

Osteoporóza (rednutie kostí) je metabolická choroba kostí, ktorá sa prejavuje rednutím kostného tkaniva. V kostiach sa vytvárajú póry, dochádza k úbytku vápnika a iných minerálov. Príčinou môže byť podvýživa, nedostatok pohybu, vysoký vek alebo klimaktérium. Prejavuje sa bolesťami chrbta, ľahkou lámavosťou kostí (typické sú u starých žien zlomeniny krčka stehennej kosti – zdanlivo banálna vec, ktorá má – vzhľadom k dlhodobej mobilizácií pacientky – pomerne vysokú úmrtnosť), zmenšením telesné výšky (sploštenie stavcov), zmenšenou pohyblivosťou a vytvorením hrbu (kyfóza). Lekár môže diagnostikovať denzitometrom (hustomerom), a to buď celotelovým (DEXA – len vybrané pracoviská) alebo lakťovým (aj gynekológ).

Liečbou osteoporózy sa zaoberá odborník (osteológ), avšak oveľa zásadnejšou témou je prevencia vzniku osteoporózy. Tá je problémom žien viac než mužov (4:1), a to práve v dôsledku vyhasnutia hormonálnej aktivity v klimaktériu. Zjednodušene sa dá povedať, že od začiatku menopauzy sa v nejakej miere začína vyvíjať osteoporóza u KAŽDEJ ženy. Pretože však osteoporóza nebolí a do chorobného štádia sa dostane až po mnohých rokoch, je prevencia obvykle takmer nulová. Pritom stačí dostatočný prísun vápnika a vitamínu D plus normálny pohyb.

ČO SÚ IZOFLAVONOIDY?

Izoflavonoidy patria do skupiny fytoestrogénov bohato sa vyskytujúcich napr. v kvetoch červenej ďateliny alebo v  plodoch sóje (ďalej napr. šošovica, ľan, apod). Izoflavonoidy sú štrukturálne podobné ženskému pohlavnému hormónu estrogénu. Preto sa s výhodou alternatívne a bezpečne používajú pri riešení tzv. klimakterického syndrómu. Selektívne sa viažu na tzv. estragónové receptory (α-estrogénové receptory sa nachádzajú prevažne v prsnom  a maternicovom tkanive, zatiaľ čo  β-estrogénové receptory sa vyskytujú hlavne v CNS, kardiovaskulárnom systéme a v kostiach). Estrogénové receptory sú miesta, kde sa viažu estrogény (hormóny = prenášači informácie zo žliaz s vnútorným vylučovaním alebo sekréciou) na povrchu buniek a ovplyvňujú ich fungovanie, vrátane rastu a množenia.

Izoflavonoidy majú sklon viazať sa 25krát viac k β-receptorom než k α-receptorom (estrogény sa viažu ku všetkým rovnako), pôsobia preto veľmi pozitívne na klimakterické ťažkosti (obehové a psychické) a vývoj osteoporózy. Pri pravidelnom užívaní izoflavonoidy sa tiež zreteľne zlepšuje lipidový profil (teda znižujú hladinu krvných tukov).

Je zaujímavé, že v Ázii a Latinské Amerike sa prejavy klimaktéria objavujú menej. Bolo zistené, že je to spôsobenou i skladbou stravy, ktorá je bohatá práve na izoflavonoidy.

V bežnej strave európskych žien sa však fytoestrogény vyskytujú iba v malom množstve a ich doplňovanie formou výživových doplnkov je dobrým riešením, hlavne u žien nad 45 rokov.

ZLOŽENIE JEDNEJ TABLETY

Fytofem harmony & control

Je prípravok vyvinutý pre ženy po štyridsiatke. V súvislosti s ubúdajúcou hormonálnou aktivitou môže u žien dochádzať k množstvu nepríjemných príznakov, ktoré znižujú kvalitu života a tiež k spomaleniu metabolizmu, ktoré vedie k zadržiavaniu vody v tele, zvýšeniu telesnej hmotnosti a ukladaniu tuku v rizikových partiách. Fytofem harmony & control obsahuje tri komplexy prírodných látok, minerálov a vitamínov, ktoré niektoré problémy pomáhajú riešiť.

ZLOŽENIE

Hydrogénfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokryštalická celulóza, oxid horečnatý, extrakt z listu a kvetu ďateliny lúčnej, sójové izoflavonoidy, extrakt z guarany, extrakt z koreňa kozlíka lekárskeho, kroskarmelóza sodná soľ, oxid zinočnatý, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, extrakt z Mexického divokého yamu, pantotenát vápenatý, cholekalciferol (vitamín D3), pyridoxín hydrochlorid, chlorid chromitý hexahydrát, seleničitan sodný pentahydrát. Poťah tablety: stabilizátor: hydroxypropylmetylcelulóza, farbivo: oxid titaničitý, stabilizátor: polyvinylpyrolidon, protihrudkujúca látka: mastenec, stabilizátor: trietylcitrát, farbivo: chlorofyl.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Výrobok je určený dospelým ženám od 40 roku veku.

Užívajte 1 tabletu denne najlepšie večer a zapíjajte vodou.

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zložku. Prípravok nie je náhradou pestrej stravy.

Nie je určené pre deti do 3 rokov.

V prípade podozrenia na ochorenie pečene prípravok neužívajte a vyhľadajte lekára.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 stupňov C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Ukladajte mimo dosah a dohľad detí.

Veľkosť balenia

30/90 obalených tabliet

Hmotnosť: 34g/ 102g


Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: A-DERMA
Balenie: 30tbl
Kód:
MAG01090
ŠUKL kód:
EAN:
8594169223018
Kategórie: Výživové doplnkyMočové a pohlavné orgányMenopauza
Trápi ma: Menopauza