EYE PROTECT Lipozómový očný sprej s vitamínmi A a E 10ml

EYE PROTECT Lipozómový očný sprej s vitamínmi A a E 10ml

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

EYE PROTECT očný sprej je lipozómový očný sprej s vitamínmi A a E. Je určený na liečbu a zmiernenie podráždenia suchých očí.
Eye Protect účinkuje prostredníctvom drobných lipozómov. Pri jednom stlačení aplikujete miliardu týchto malých častí na očné viečko. Lipozómy pokožku zmäkčujú, zvlhčujú a zjemňujú, znižujú teplotu očného viečka pri zápale a zmierňujú podráždenie oka spôsobené prácou s počítačom, klimatizáciou, prievanom, suchým vzduchom v lietadle alebo dlhou cestou autom či lietadlom.
Lipozómy rýchlo prenikajú cez pokožku a aktívne ju zásobujú vodou, fosfolipidmi obsahujúcimi esenciálne mastné kyseliny, mastnými kyselinami (linolová a linolénová kyselina) a vitamínom E. Zmierňujú svrbenie, zbavujú bolesti a majú protizápalové vlastnosti, čo prispieva k rýchlemu hojeniu možného zápalu. Očné viečka a ich povrch sú tak intenzívne chránené, poruchy membrán sa upravia a funkčnosť pokožky ostáva neporušená.

Zloženie:
1 ml obsahuje 10 mg sójového lecitínu, 8 mg chloridu sodného, 8 mg etanolu, 5 mg fenoxyetanolu, 0,25 mg vitamínu A a 0,02 mg vitamínu E

Indikácie:
Eye Protect stabilizuje lipidovú vrstvu slzného filmu, reguluje a zlepšuje zvlhčenie povrchu oka a očných viečok. Používa sa aj k liečbe porúch spojených s prostredím ako sú suché oči, napäté očné viečka, pocit cudzieho telesa v oku a pocit pálenia alebo svrbenia očí.

Kontraindikácie:
Nie sú známe.

Spôsob použitia:
Aplikujte 1-2 streknutia prípravku Eye Protect na zatvorené očné viečka. Nestriekajte prípravok do otvorených očí ani sa nedotýkajte sprejom povrchu oka. Pri aplikácii dodržiavajte vzdialenosť cca 10 cm. Môže sa vyskytnúť krátkotrvajúci pocit pálenia oka ak je prípravok omylom aplikovaný do otvorených očí. Tento pocit rýchlo vymizne a nespôsobí poškodenie oka.
Ak používate očnú kozmetiku, Eye Protect by mal byť použitý pred nanesením make-upu alebo po jeho odstránení. Napriek tomu je možné Eye Protect aplikovať na vopred nanesený make-up. V tomto prípade aplikujte sprej iba raz a vzdialenosť medzi aplikátorom a očami by mala byť o niečo väčšia, asi 20 cm.
Nosenie kontaktných šošoviek je vďaka Eye Protect pohodlnejšie.

Všeobecné odporúčanie: Eye Protect používajte 3-4 krát denne. V závažnejších prípadoch je možné Eye Protect používať tak často ako je potrebné a to bez obmedzenia. Dĺžka používania Eye Protect nie je obmedzená.

Pred prvým použitím stlačte pumpičku 3 až 4 krát, aby došlo k jej naplneniu.

Uchovávanie:
uchovávajte pri izbovej teplote. Chráňte pred deťmi. Otvorením prípravku sa neskracuje doba jeho použiteľnosti. Nepoužívajte po uplynutí dátumu spotreby uvedenom na obale.

Upozornenie:
Prípravok môže byť používaný viacerými osobami súčasne, nakoľko nedochádza ku kontaminácii. Eye Protect by sa nemal používať súčasne s inými lokálne pôsobiacimi očnými liekmi. Ak Vám lekár musí predpísať iný prípravok ako je Eye Protect, je potrebné dodržať 10 minútový interval medzi aplikáciou jednotlivých prípravkov.
Eye Protect nesmú užívať pacienti s precitlivelosťou na fenoxyetanol.
Pred použitím skontrolujte, či je uzávar pumpičky správne nasadený a nepoškodený.
Fľaštička je dostatočne naplnená, ale z technických príčin nemôže byť naplnený celý jej objem. Zaručujeme, že obsah prípravku je 10 ml.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Medico Uno
Balenie:
Kategórie: Výživové doplnkyVitamíny pre zrakZdravotnícke potrebyOčné potreby
Trápi ma: