Express Diet  5-dňová proteínová diéta
Express Diet  5-dňová proteínová diéta

Express Diet 5-dňová proteínová diéta

5-dňová úplná náhrada stravy na regulovanie telesnej hmotnosti. Potravina určená na diétu so zníženou energetickou hodnotou. 4 porcie na každý deň.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Express Diet  5-dňová proteínová diéta

5-dňová diéta Express Diet je proteínová diéta fungujúca na princípe ketózy, teda chudnutie bez hladovania.

Princíp chudnutia s 5 dňovou proteínovou diétou Express Diet.

V stravovacom koncepte 5 dňovej diéty Express Diet sú telu dodávané vysoko kvalitné prírodné proteíny (proteínová diéta) za súčasného zníženého prísunu sacharidov, tukov a energie pod 850 kcal/deň. Zvyčajne sú prvotným zdrojom energie pre telo sacharidy. Vzhľadom k ich obmedzenému prísunu počas užívania 5 dňovej diéty Express Diet sú rýchlo spotrebované a hlavným zdrojom energie sa stáva uložený tuk. Táto metabolická zmena sa nazýva ketóza. Pravidelným prísunom kvalitných proteínov (bielkovín) počas ketózy zabraňujeme spaľovaniu svalovej hmoty a podporujeme spaľovanie tukov.

Chudnutie bez hladovania.

Odbúravanie tukov počas ketózy produkuje ketóny (dajú sa zmerať aj v moči), ktoré v mzgu účinne tlmia pocit hladu a navodzujú pocity dobrej nálady a energie. Preto väčšina užívateľov chudnutie s 5 dňovou diétou Express Diet výborne znáša a je schopná vydržať až do konca bez pocitu hladu, čo je jedna z hlavných výhod nášho dietetického programu. Veľmi dôležitá je práve absencia pocitu hladu, čo je najväčším problémom ostatných diét. Pri bežných diétach začne organizmus v dôsledku hladovania produkovať tzv. hormóny hladu a vtedy mozog väčšinu ľudí donúti doplniť si zásoby. V tom čase je štítna žľaza nastavená na maximálne zúžitkovanie potravy a pri náhlom doplnení zásob dochádza k prudkému nárastu hmotnosti.

Jednoducho, doma a bez výživového poradcu!

Dietetický program 5 dňovej proteínovej diéty Express Diet je navrhnutý tak, že nemusíte byť odborníkom na zdravú výživu ani konzultovať Váš jedálniček s výživovým poradcom či lekárom. Konzumujete 4 jedla proteínovej diéty Express Diet denne a tie Vám poskytnú všetky základné živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky ako u bežnej stravy. Zároveň sú však navrhnuté tak, aby Vás neustále udržovali v stave ketózy, teda spaľovania tukov bez pocitu hladu.

Express Diet – vyvinutá v USA, vyrobená vo Fínsku.

5 dňová proteínová diéta Express Diet je antikatabolická ketogénna diéta na regulovanie hmotnosti, ktorá využíva ketózu - prednostné spaľovanie tukov za súčasného zachovania svalovej hmoty. Metóda bola vyvinutá na Harvardskej univerzite na základe dlhoročného výskumu profesora G. L. Blackburna a s nadšením prijatá verejnosťou pre svoju bezpečnosť a skvelé výsledky. 5 dňová diéta Express Diet je vyrábaná vo Fínsku, ktoré je známe svojim škandinávskym postojom k starostlivosti o zdravie a prírodu.

Výhody proteínovej diéty Express Diet:

-jednoduché dodržiavanie diéty (netrpíte hladom,
pociťujete dostatok energie a dobrej nálady)
-bez pridania pohybu
-bez jojo efektu
-rýchla a jednoduchá príprava /instantná/
-bez výživového poradcu
-obsahuje vysoko kvalitné prírodné proteíny
-obsahuje len 850 kcal/deň, pričom poskytuje
všetky telu potrebné látky ako pri normálnej
stravy s energetickým obsahom 2000 kcal/deň

Dávkovanie:

Expresné:
5 dňová úplná náhrada stravy na regulovanie telesnej hmotnosti.
4 porcie 5-dňovej proteínovej diéty Express Diet denne.
Ovsená kaša na ráno, 2 x slané jedlo na obed a večeru a sladký kokteil alebo smoothie môžete zaradiť do jedálnička kedykoľvek počas dňa.
Okrem Express Diet už nič iné počas dňa nekonzumujete. 4 porcie Express Diet Vám zabezpečia prísun všetkých živín na celý deň.Energetická hodnota nepresiahne 850 kcal denne.
Diétny program Express Diet sa nesmie používať viac ako 3 týždne bez lekárskeho dozoru.
Na zabránenie JOJO efektu je dôležitý postupný prechod na normálnu stravu.
Po ukončení diéty odporúčame prechádzať na bežné stravovanie postupne; prvý týždeň odporúčame pridať jedno bežné jedlo denne, ideálne polovičnú porciu a 3 produkty Express Diet, druhý týždeň 2 a tretí týždeň 3 bežné jedlá denne. Porcie zvyšujte tiež len veľmi postupne.
Ak nepociťujete hlad, nevynechávajte jedlá, pretože bielkoviny obsiahnuté v našich pokrmoch sú dôležité pre správne fungovanie diéty.

Pohodlné:
Čiastočná náhrada stravy.
2-3 porcie Express Diet denne a 1-2 bežné jedlá denne.
Ak používate Express Diet ako náhradu jedného alebo viacerých denných jedál na regulovanie telesnej hmotnosti, je vhodná len ako súčasť diéty so zníženou energetickou hodnotou a ostatné potraviny musia byť jej nevyhnutnou súčasťou. Odporúčame však aj bežné jedlá voliť s vyšším obsahom bielkovín a kombinovať ich so zeleninou a znížiť množstvo sacharidov. Denný príjem kalórií odporúčame udržať pod 1500 kcal denne.

Obsah balenia:

5-dňová diéta Express Diet je kufrík, ktorý obsahuje 20 jedál: 4 chutné jedlá na každý deň.
Všetky jedlá majú nízky obsah kJ, tukov a sacharidov a obsahujú vysoký podiel rastlinných a mliečnych bielkovín a vlákniny.
Raňajky - Sladké ovsené kaše Express Diet s kúskami pravého ovocia na raňajky Vás príjemne naštartujú do nového dňa.
-jablkovo-škoricová kaša, vanilkovo-malinová kaša
Obed a večera - husté sýte polievky ochutené prírodnými zložkami bez glutamanu sodného a bez lepku.
-špargľový krém, syrový krém, šampiňónová polievka, paradajková polievka
Keď príde chuť na sladké - Sladký koktejl sa hodí kedykoľvek počas dňa, keď Vás prepadne chuť na sladké.
-jahodový smoothie, čokoládový koktail s malinami

Rady a upozornenia:

Diétny program Express Diet je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy, pre osoby, ktoré sa nachádzajú v období rekonvalescencie po chorobe /operácii/, osoby s poruchou príjmu potravy, osoby trpiace na dnu, diabetes, alebo iné metabolické ochorenia alebo ochorenia obličiek a pečene. U seniorov a osôb, ktoré majú podváhu, alebo alergiu na niektorú zložku produktu.
Symptómy, ktoré sa môžu prejaviť počas prvého týždňa ketogénnej diéty:
Glykogén (zásobná forma sacharidov) uložených v tele vydrží 1 až 2 dni, počas ktorých môžete pociťovať hlad.
Tretí a štvrtý deň sa môžu u niektorých ľudí vyskytnúť problémy s koncentráciou, môžete byť roztržitý a pociťovať bolesti hlavy. U väčšiny jedincov sa naopak nemusí prejaviť ani jeden z týchto symptómov a môžete sa cítiť úplne normálne.
Od 4 až 5 dňa sa bude Vaše energetická hladina zvyšovať a kvalita spánku zlepšovať. 
Pri bolestiach hlavy môžete užiť lieky proti bolesti.
Nedostatok solí a tekutín je najčastejším dôvodom únavy a závratov počas ketózy. Na základe skúseností, odporúčame, niekoľko zrniek morskej soli zapiť veľkým množstvom vody. Asi do pol hodiny by ste sa mali cítiť lepšie.
Sledovanie ketózy:
Svoju hladinu ketónov môžete sledovať pomocou prúžkov Ketostix, ktoré možno zakúpiť v lekárni.
Zápach acetónu v dychu je ďalším ukazovateľom ketózy.
Dodržiavajte pitný režim 2-3 litre vody, minerálnej vody, alebo inej nekalorickej tekutiny denne! (Do nápojov môžete pridať nekalorické sladidlo, odporúčame zdravé varianty ako stéviu alebo xylitol)
Káva a čaj sú povolené nápoje, ale do pitného režimu sa nezarátavajú, naopak sa odpočítavajú.

www.5dnovadieta.sk

Odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky!

Distribútor: Good Nature s.r.o., Kollárova 88, 03601 Martin, Slovensko. Vyrobené vo Fínsku.

Skladujte v suchu. 

Zatiaľ nebola pridaná žiadna recenzia.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Good Nature
Balenie: 20 instantných jedál
Kategórie: Výživové doplnkyDoplnky na chudnutie
Trápi ma: