• Odporúčame
  • Z reklamy
EXALLER diagnostický test

ExAller DOMÁCI TEST ALERGIE NA PRACHOVÉ ROZTOČE

Test zisťujúci prítomnosť protilátok proti prachovým roztočom v krvi

10,44 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
25,99 €
19,49 €
Skladom
16,66 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

ExAller DOMÁCI TEST ALERGIE NA PRACHOVÉ ROZTOČE

1. Ruky sa umyjú teplou vodou a mydlom, opláchnu čistou vodou a osušia alebo sa použije gáza v balení.
Pozn.: Teplá voda uľahčí odber kapilárnej krvi, pretože pôsobí vazodilatačne, t.j. rozširuje cievy.
2. Pripravia sa jednotlivé časti testovacej sady: Otvorí sa hliníkové vrecko, vyberte sa iba testovacia kazeta a vrecko s vysušovadlom sa zlikviduje. Otvorí sa plastový obal obsahujúci pipetu.
3. Opatrne a bez ťahania sa otočí viečko sterilnej lancety o 360°. Uvoľnený kryt sa odstráni a zlikviduje.
4. Prst určený na odber krvi sa opatne premasíruje (odporúča sa bočná strana prstenníka). Je dôležité, aby sa masáž vykonávala od dlane smerom ku končeku prstu, aby sa tak podporilo prúdenie krvi. Na špičku prsta sa otvorenou stranou pritlačí lanceta (to je tá strana, z ktorej bol odstránený kryt). Hrot lancety sa po použití automaticky zasunie. Ak lanceta nefunguje správne, má sa zlikvidovať a použije sa druhá, ktorá je súčasťou súpravy. Ak sa druhá lanceta nepoužije, môže sa zlikvidovať bez osobitných bezpečnostných opatrení.
5. Ruka sa drží smerom nadol a prst sa masíruje až do vytvorenia veľkej kvapky krvi. Je dôležité masírovať prst smerom od dlane ku končeku prsta, aby sa podporilo prúdenie krvi.
6. Pipeta sa uchopí, ale nestláča sa. Vzorku krvi možno odobrať 2 spôsobmi:
  a.) Pipeta sa drží vodorovne a priloží sa ku kvapke krvi. Krv vystúpi do pipety sama, tzv. kapilárnym pôsobením. Počká sa, kým krv dosiahne čiernu rysku. Ak nie je krvi dostatok, pokračuje sa v masírovaní prsta, kým krv dosiahne čiernu rysku.
  b.) Pipeta sa položí na čistú, rovnú plochu tak, aby jej koniec presahoval cez okraj, potom sa kvapka krvi priblíží k pipete. Krv vstúpi do pipety sama, tzv. kapilárnym pôsobením. Počká sa, kým krv dosiahne čiernu rysku. Ak nie je krvi dostatok, pokračuje sa v masírovaní prsta, kým krv dosiahne čiernu rysku. Počas odberu sa má pipeta neustále držať blízko kvapky krvi, aby sa zabránilo tvorbe vzduchových bublín.
7. Odobratá krv sa stlačením hlavičky pipety premiestni do aplikačného poľa v testovacej kazete, ktoré je označené písmenom S.
8. Odskrutkuje sa modrý kryt z fľaštičky s kvapkadlom (biely uzáver sa nechá pevne uzatvorený). Do poľa označeného „S“ sa pridajú 2 kvapky riediaceho roztoku, medzi 1. a 2. kvapkou sa počká 5 sekúnd.
9. Výsledok sa odčíta do 5 minút. Intenzita farieb čiar nie je pre účely interpretácie výsledkov testu relevantná. Pri jeho interpretácii je potrebné riadiť sa pokynmi v ďalšej časti návodu.

POZITÍVNY VÝSLEDOK
Pri vyhodnotení sa v čítacom okienku objavia dva farebné pásy (čiary): T (test) a C (kontrola). Čiara T môže byť menej intenzívna (svetlejšia) než čiara C. Tento výsledok znamená, že v krvi sú IgE protilátky proti prachovým roztočom. Odporúča sa konzultovať výsledok s lekárnikom alebo lekárom. 
NEGATÍVNY VÝSLEDOK
Farebný pás sa zobrazuje iba pod značkou C (kontrola). Tento výsledok znamená, že prítomnosť IgE protilátok proti prachovým roztočom v krvi nebola zistená. Aj v tomto prípade je vhodná konzultácia s lekárom. 
VÝSLEDOK NIE JE PLATNÝ
Nezobrazujú sa žiadne farebné čiary alebo sa objaví iba čiara pod značkou T (test), a nie pod značkou C (kontrola). V takomto prípade nie je možné interpretovať výsledok testu a tento sa musí považovať za neplatný.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Ewopharma
Balenie: 10KUS
Kód:
MAG01057
ŠUKL kód:
EAN:
789458555972
Kategórie: Diagnostické testyAlergia testy
Trápi ma: Alergie