Evalar FITOLAX črevá pod kontrolou 40tbl

Evalar FITOLAX črevá pod kontrolou 40tbl

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

FITOLAX®

ČREVÁ POD KONTROLOU

Poruchy činnosti čriev sprevádzané poruchami vyprázdňovania, sú chúlostivý problém, s ktorým sa pravdepodobne stretol každý z nás. Zloženie prípravku FITOLAX® zahŕňa prírodné zložky, ktoré majú relaxačný účinok a prispievajú k prirodzenému opatrnému vyprázdňovaniu čreva. Po večeri podporí nočné obnovenie črevnej peristaltiky a ranné vyprázdnenie.

Marhuľa obyčajná – prášok z plodov obsahuje vlákninu, inulín, škrob, vitamíny B1, B2, B6, C, P, PP. Mikro- a makroprvky – prevládajú draslík, fosfor, sodík, horčík, jód a železo.

Má mierne laxatívny účinok.

Kassia sennová – listy sa používajú ako preháňadlo v dôsledku prítomnosti glykozidov, ktoré sa rozkladajú v tráviacom trakte a spôsobujú zvýšenie peristaltiky hrubého čreva. Kassia sa používa na reguláciu funkcie čriev (zápcha chronická či obvyklá), ako aj na zmäkčenie stolice pri trhlinách konečníka či hemoroidoch. Na rozdiel od ostatných preháňadiel v použitej nízkej dávke nespôsobuje bolesť brucha. Funguje šetrne, neobsahuje horčiny a triesloviny, takže nezvyšuje chuť do jedla a nespôsobuje opätovnú zápchu po laxatívnom účinku.

Skorocel kopijovitý – listy obsahujú  avonoidy, triterpény, vitamíny A, C, K, monosacharidy, pektín, alkaloidy. Má mukolytický, protizápalový, antimikrobiálny, laxatívny a hemostatický účinok, napomáha hojeniu rán.

Kôpor voňavý – semená obsahujú esenciálny olej, mastný olej a  avonoidy. Zvyšujú sekréciu tráviacich žliaz, majú spazmolytické, žlčopudné, diuretické, laxatívne a upokojujúce účinky, zmierňujú plynatosť a regulujú peristaltiku čriev.

Biologicky aktívny výživový doplnok FITOLAX® sa jednoducho užíva a je navrhnutý tak, aby bol k organizmu čo najšetrnejší.

Vyrobené podľa medzinárodnej normy kvality GMP.

ZLOŽENIE

Marhuľa obyčajná (Prunus armeniaca), prášok z plodov

Kassia sennová (Cassia angustifolia), extrakt zo suchých listov Skorocel kopijovitý (Plantago lanceolata), extrakt zo suchých listov Kôpor voňavý (Anethum graveolens), extrakt zo semien

FITOLAX® nenahrádza použitie liekov predpísaných lekárom.

Použitie a dávkovanie: 2 tablety večer počas jedla, zapiť vodou. Laxatívny účinok nastáva v priebehu 8 – 12 hodín. V prípade potreby môže byť jednorazový príjem zvýšený na 4 tablety.

Doba užívania: 2 týždne. V prípade potreby je možné dávkovanie opakovať.

Dôležité upozornenie: Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Udržujte mimo dosahu detí. Len pre dospelých. FITOLAX® sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

   

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.