ES-sweet 750g

ES-sweet 750g

Nízkokalorické sladidlo na báze erytritolu a glykozidov steviolu získaných z extraktu zo stévie je vhodné pre diabetikov, redukciu tuku alebo pre zdravý životný štýl.

30,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 15 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

ES-sweet od Kompavy je stolové náhradné sladidlo na báze erytritolu a glykozidov steviolu z čisto prírodných zložiek. Nízkokalorické sladidlo na báze erytritolu a glykozidov steviolu získaných z extraktu zo stévie je vhodné pre diabetikov, redukciu tuku alebo pre zdravý životný štýl. Kombináciou s erytritolom sa dosiahne rovnaká použiteľnosť ako cukor. Jedna odmerka ES-sweet (1 g) = 4g sacharózy.

Kombinácia 2 prírodných látok erytritol a glykozidov steviolu má náhradné sladidlo KOMPAVA ES-sweet príjemný chuťový profil, bez horkastej príchute typickej pre sladidlá získané zo stévie (veľmi jemná príchuť sladkého drievka) s postupným sladivým vnemom doznievajúcim dlhší čas a s jemným chladivým efektom, ktorý je typický pre erytritol.

Neovplyvňuje chuť nápojov ani jedál a je vhodný pre dosladenie nápojov a potravín, varenie aj pečenie.

Sladidlo má nízky glykemický index, nezvyšuje hodnotu cukru v krvi a tým je prístupné i pre diabetikov. Má veľmi nízku energetickú hodnotu, čo dáva príležitosť pre použitie pri zníženom energetickom príjme.

Výhody náhradného sladidla: veľmi jednoduché dávkovanie (ako jemný kryštálový cukor), sladivosť v pomere s cukrom 4:1, 4x sladší ako cukor 1 odmerka 1g = 1 kocka cukru alebo 4 g kryštálového cukru nízka kalorická hodnota, 1 g/0,2 kcal, vhodná pre redukčné diéty a pre štíhlu líniu priaznivý vplyv na zuby–nespôsobuje zubný kaz, má antibakteriálny a antivírusový účinok v ústnej dutine, obmedzuje tvorbu zubného plaku, zubného kameňa, predovšetkým u detí. Zamedzuje tvorbe kvasných procesov v ústach, obmedzuje zápaly ďasien, nepríjemný zápach z úst, vznik aftov nezvyšuje hladinu cukru v krvi, je vhodné sladidlo pre diabetikov so zároveň podpornou činnosť na vylučovanie beta buniek inzulínu pankreasom má veľmi nízky glykemický index (GI=0) v porovnaní so sladidlami ako sacharóza, fruktóza, xylitol, maltitol výhodná cena v porovnaní s inými prírodnými sladidlami pozitívne podporuje trávenie sladidlo nemá kyselinotvornú schopnosť a tým nemá vplyv na rozmonožovanie a rast kvasiniek a celkové zakyslenie organizmu pri kysnutí cesta nemá vplyv na rast a rozmnožovanie kvasiniek

Erytritol: – polyolové sladidlo/cukrový alkohol, ktorý sa vyrába fermentáciou glukózy, nie je hydroskopický, má výbornú stabilitu a trvanlivosť, nekaramelizuje pri zvýšenej teplote, maskuje horkastú chuť glykozidov sterolu (extraktu zo stévie). Používa sa ako objemová látka pre výhodné a bezproblémové dávkovanie.

Sladivosť: 0,7% v porovnaní so sacharózou (sladivosť 1), jemne kryštalická forma

Kalorická hodnota: 0,2kcal/g

Chuť: čistá bez nežiadúcich príchutí s jemne mentolovým nádychom, vynikajú do osviežujúcich nápojov

Status: prírodné sladidlo, bez laxatívneho účinku. Ako jediný z alkoholových cukrov sa vstrebáva v tenkom čreve a z organizmu sa vylúči močom v nezmenej forme do 24 hodín (vyššia zažívacia tolerancia, baktérie ju nevedia stráviť a previesť na plyn), nespôsobuje nadúvanie a hnačky, neovplyvňuje hladinu cukru v krvi, má nulový GI, nie je metabolizovaný ústnymi baktériemi a preto sa nepodieľa na vzniku zubného kazu.

Zdroj: ovocie (žltý melón, hrušky, hrozno,), fermetované potraviny (pivo, syry).

Glykozidy steviolu: - získavajú sa z listov prírodnej rastliny Stevia Rebaudiana Bertoni. Sladké zložky rastliny tvoria diterpénové glykozidy steviolu. Najviac zastúpený glykozid je steviozid, rebaudiozid A a ostatné zložky.

Sladivosť je 250 - 300 násobok sacharózy, má nulovú kalorickú hodnota, dobrú rozpustnosť, nepodlieha fermentácii, v ľudskom organizme sa nerozkladá a nepodlieha metabolizmu. Nerozkladá sa ani pri pri teplotách do 250°C, je pH stabilný.

Chuť: mierne horkastú, ktorá sa maskuje s iným náhradným sladidlom. Z hľadiska nutričného zloženia, chute a kalorickej hodnoty je najvhodnejším objemovým plnidlom erytritol, ktorý je chuťovo najviac podobný cukru. Je vhodné sladidlo pre diabetikov a tých, ktorí majú karbohydrátovú diétu.

Extrakt zo stévie zlepšuje citlivosť na inzulín, podporuje produkciu inzulínu, čím pomáha eliminovať cukrovku a metabolický syndróm. Má schopnosť odúčať od závislosti na cukre.

Dávkovanie náhradného sladidla: 1 odmerka (1g) zodpovedá 4 g cukru.

Podľa nariadenia EU je odporúčaná denná dávka na extrakt zo stévie je 4mg/kg telesnej hmotnosti na deň.

Použitie:

Na sladenie teplých a studených nápojov, na varenie, pečenie, zaváranie ako náhrada za cukor.

Zloženie: sladidlá: erytritol a glykosidy steviolu získané z extraktu z listov stévie - ( Stevia Rebaudiana Bertoni )(rebaudiozid A 97 %).

Tabuľka nutričných hodnôt:

Nutričné hodnoty 100 g 1 g / 1 dávka

Energetická hodnota 82,32 KJ/ 19,6 kcal /  0,82 KJ/ 0,2 kcal

Bielkoviny 0 g / 0 g

Tuky 0 g / 0 g

Sacharidy 0 g / 0 g

Polyoly 98 g / 0,98 g

Rebaudiozid A (97%) 2 g / 0,02 g

Upozornenie:

Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Erytritol je pomerne dobre znášaný, nemali by ho však používať ľudia so zápalovými črevnými chorobami. Neobsahuje žiadne sacharidy, laktózu, GMO, kvasnice, lepok, mlieko, farbivá ani konzervačné látky. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Po otvorení obal starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote od 10oC do 25oC , mimo dosahu malých detí.

Rozhodnutie ÚVZSR OHBBPKV/4113/2008/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

NO alergens – neobsahuje žiadne alergény

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.