Dehinel 230mg/20mg pre mačky 2tbl

Dehinel 230mg/20mg pre mačky 2tbl

Antiparazitikum pre mačky

3,70 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 1 bonusový bod
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Každá filmom obalená tableta obsahuje:

Účinné látky: Pyranteli embonas 230 mg (čo zodpovedá 80 mg pyrantelu) Praziquantelum 20 mg

Biele až takmer biele, bikonvexné, oválne, filmom obalené tablety s deliacou ryhou na jednej strane. Tablety je možné rozdeliť na rovnaké polovice.

Liečba zmiešaných infekcií zapríčinených škrkavkami a pásomnicami u mačiek, spôsobených: dospelými štádiami škrkaviek: Toxocara cati (syn. mystax) dospelými štádiami machovcov: Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma braziliense pásomnicami: Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Hydatigera (Taenia) taeniaeformis, Mesocestoides spp., Joyeuxiella pasqualei

Kontraindikácie

Nepoužívať v prípade známej precitlivenosti na účinnú látku alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok lieku.

Nežiaduce účinky

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť mierne a prechodné poruchy tráviaceho traku ako hypersalivácia a/alebo vracanie a mierne a prechodné neurologické poruchy ako ataxia.

Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, informujte vášho veterinárneho lekára.
Cieľový druh: Mačky

Dávkovanie: 5 mg/kg ž. hm. praziquantelu a 20 mg/kg ž. hm. pyrantel bázy (57,5 mg/kg ž. hm. pyrantel embonátu). Toto dávkovanie zodpovedá 1 tablete na 4 kg ž. hm.

Mačatá s hmotnosťou nižšou ako 1 kg by nemali byť liečené týmto liekom, pretože nie je možné dosiahnuť správne dávkovanie.

Spôsob podávania:

Perorálne podanie. Tableta(y) sa môže podať priamo alebo v malom množstve krmiva, ak je to potrebné.

Dĺžka liečby: Jednorazová liečba.

Počas invázie škrkavkami kompletná eliminácia parazitov je nepravdepodobná, zvlášť u mačiat, preto riziko nakazenia ľudí pretrváva aj po liečbe. Preto sa odporúča opakovane odčervovať mačatá adekvátnym liekom v intervale 14 dní počas 2-3 týždňov od odstavenia.

 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Krka
Balenie: 2 tablety
Kód:
M24368
ŠUKL kód: M24368
EAN:
Kategórie: Veterinárne produktyAntiparazitiká
Trápi ma: