Curiosin gél 30g

Curiosin gél 30g

Gél na urýchlenie hojenia rán

10,30 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
5,60 €
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

Gélová štruktúra hyaluronátu a medzibunkový priestor poškodených tkanív

Curiosin® gél s obsahom zink-hyaluronátu zabezpečuje vlhké prostredie podobné aké sa nachádza v intercelulárnom prostredí poškodeného tkaniva, čím uľahčuje naštartovanie vlastného hojaceho procesu.

Prirodzený hyaluronán je dôležitou súčasťou pokožky a

 • zabezpečuje jej elasticitu a plasticitu,
 • udržiava pokožku hydratovanú pre svoju schopnosť vysoko viazať vodu,
 • v prípade poškodenia tkaniva sa podieľa na jej regenerácii.

Hyaluronán v medzibunkovom prostredí vytvára mikrokanáliky pre difúziu vody, metabolitov a ostatných signálnych molekúl.

Fyzikálno-chemické vlastnosti hyaluronátu umožňujú vytvorenie priestorovej mriežky
schopnej absorbovať veľké množstvo vody vo forme tzv. “štruktúrovanej vody “. Zdravá medzibunková hmota je podobná “mikro-poréznej“ vlhkej gélovej matrix, preto
Curiosin® gél obsahujúci zink-hyaluronát poskytuje ideálne prostredie pre hojenie
chronických rán.

V poškodených tkanivách sú poškodené nielen tieto mikrokanáliky, ale aj medzibunkový priestor ako taký a ten je tvorený prirodzeným hyaluronánom.
Ak sa aplikovaný gél dostane do rany, spája sa s poškodeným hyaluronánom na molekulárnej úrovni a vzniknuté prostredie sa stáva prirodzeným prostredím pre hojenie rany.

 

 

*Ako hyaluronán sa často označujú vo všeobecnosti aj iné príbuzné zlúčeniny (či už prirodzene sa vyskytujúce v tele alebo v iných prípavkoch), ako kyselina hyalurónová a jej soli, hlavne hyaluronát sodný (skr. HA, NaHA).

 

CURIOSIN® je určený len na vonkajšie použitie!
Curiosin gél je určený pre starostlivosť a ochranu poškodenej pokožky so súčasnou podporou hojaceho sa procesu pri akútnych aj chronických ranách.

Pod dohľadom zdravotníka:

 • Chronické rany ako sú vredy predkolenia alebo vredy iného pôvodu, preležaniny
 • Chirurgické rany (uzatvorené/ neporušené)
 • chirurgické rany (uzavreté, intaktné)/ pooperačná starostlivosť o rany

Pre pacienta:

 • povrchové rany ako sú drobné poranenia (poškrabanie, rezné rany a pod.), malé popáleniny (prvý a druhý stupeň)
 • poranená pokožka (napr. podráždenia vplyvom žiarenia, vysušenie pokožky, olupovanie pokožky)
 • menej závažné formy akné

Chronické rany (vredy na predkolení, preležaniny, diabetické vredy, atď.)a chirurgické rany (uzavreté, intaktné)
Pred prvým použitím a počas trvania liečby chronických a chirurgických (zavretých, neporušených) rán CURIOSINOM® je potrebné poradiť sa so zdravotníckym pracovníkom. Liečba chronických rán má prebiehať pod dohľadom zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám dá ďalšie pokyny o ostatných prvkoch komplexnej liečby základného ochorenia (napr.: tlakový obväz, opatrenia na odstránenie tlaku, kontrola glykémie, kontrola infekcií). Zdravotnícky pracovník má (v prípade potreby) dokončiť chirurgické vyčistenie rany a má vyčistiť oblasť kože určenej na liečenie jemným opláchnutím fyziologickým roztokom alebo vodou a počkať, kým sa zastaví krvácanie.
Keď je lôžko rany správne pripravené, musia sa dodržiavať uvedené pokyny. Pri zakrývaní rany postupujte podľa pokynov lekára.

Menšie traumatické rany:
Povrch rany vyčistite fyziologickým roztokom alebo vodou, počkajte, kým sa zastaví krvácanie, a na celý povrch rany naneste 1 mm hrubú vrstvu CURIOSINU®. Zakrytie rany nie je nutné, CURIOSIN® na povrchu môžete nechať uschnúť alebo môžete ranu zakryť primárnym gázovým obväzom a samolepiacou náplasťou.
CURIOSIN® možno použiť opakovane.

Poškodená alebo problematická koža:
Povrch kože očistite vodou a naneste tenkú vrstvu CURIOSINU®. CURIOSIN® možno použiť opakovane.

Menšie popáleniny:
Popálený povrch ochlaďte tečúcou studenou vodou a naneste CURIOSIN®, ako je uvedené vyššie.

Bližšie pokyny k ošetrovaniu chronických rán alebo ako ošetrovať chronickú ranu (napr. vredy predkolenia, dekubity, diabetické vredy a pod.)
V prípade liečby chronických rán je popri domácom ošetrovaní potrebná aj pravidelná kontrola zdravotníkom resp. lekárom

 • Ošetrovaná raná musí byť čistá, zbavená nekrotických ložísk, ak je potrebné, môže byť ošetrená antiseptickým prípravkom. Rovnako okolie rany má byť čisté.
  Na očistenie okolia rany postačí fyziologický roztok alebo čistá voda. Počkajte, kým sa krvácanie zastaví.
 • Pomocou napr. čistej gázy alebo drevenej vyšetrovacej špachtle (na zatláčanie jazyka) aplikujte Curiosin® gél v tenkej súvislej vrstve (približne 1mm gélu) na poškodené miesto.
 • Okrem priamej aplikácie do rany, naneste gél aj na jej okolie, čím prispejete k zníženiu zápalu a okolie rany mierne chránené pred vonkajším vplyvom.
 • Po aplikácii Curiosin® gélu je možné ranu prekryť gázou, rýchloobväzom alebo iným nelepivým prekrytím (nelepivým v mieste, kde sa prikladá na ranu).
 • Ranu ošetrujte kompletne každý deň (odbalenie, dezinfekcia a čistenie, aplikácia gélu a znova prekrytie), v prípade veľmi exudatívnych rán aj dvakrát denne.
 • Po ukončení hojenia je možné na postihnuté miesto aplikovať Curiosin® gél aj naďalej, nakoľko pre svoje fyziologické funkcie podporujúce vlastnosti pôsobí aj ako prevencia.

Profesionálne použite prípravku v prípade ošetrovania chronických rán je potrebné pred prvým použitím vždy konzultovať s odborníkom.
Liečba chronických rán, ako sú vredy predkolenia, dekubity a diabetické vredy by mala prebiehať vždy pod dohľadom odborníka, ktorý Vás oboznámi aj s ostatnými pravidlami a celkovou komplexnou terapiou zahŕňajúcou liečbu kauzálneho ochorenia (profesionálny preväz, kontrola tlaku krvi, kontrola hladiny glukózy, predchádzanie a zvládanie infekcií).

Curiosin® gél je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka a je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Odporúčame Vám vždy postupovať podľa pravidiel moderného vlhkého hojenia rán vrátane podchytenia a liečby kauzálneho ochorenia.

 

 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Gedeon Richter
Balenie: 30g
Kód:
M20992
ŠUKL kód: M20992
EAN:
Kategórie: KozmetikaProblémy kože
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKožaRany, popáleniny