Cordyceps 60cps

Cordyceps 60cps

Cordyceps je vzácna huba, ktorá obsahuje polysacharidy (glukány), vlákninu a ďalšie vzácne biologicky aktívne látky...

19,90 €
Dostupnosť: Skladom
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

Cordyceps active je výživový doplnok.Hlavnou zložkou týchto kapsúl je vzácna huba, Cordyceps sinensis, po slovensky sa jej povie aj žezlovka čínska, ktorá má svoju domovinu v horských oblastiach Číny, Tibetu a Nepálu.

Cordyceps je vzácna huba, ktorej domovinou sú horské oblasti Číny, Tibetu a Nepálu. Medzi ďalšie zložky Cordycepsu active patrí rozchodnica ružová, ktorá dodáva telu silu a vytrvalosť pri športových výkonoch. Medonosná viacročná bylina leuzea saflorová zvyšuje adaptabilitu organizmu v extrémnych a stresových situáciách, stimuluje duševné funkcie a povzbudzuje telo. Štvoricu vhodných látok pre všetkých športovcov a aktívne osoby doplňuje dnes už aj u nás veľmi známa huba reishi, ktorá prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a na udržanie zdravých obehových funkcií.
Keď v roku 1993 skupina čínskych športovcov, ktorí užívali cordyceps, prekonali deväť svetových rekordov, pritiahla táto zvláštna huba pozornosť širokej svetovej verejnosti a zdravotníkov zaoberajúcich sa športovou medicínou.

Aj aktívni ľudia potrebujú niekedy doplniť „šťavu“, aby mohli byť ešte aktívnejší. Športovci, herci, učitelia, manažéri, ale nielen tí potrebujú byť stále aktívny a mať dostatok energie pri svojej práci. V poslednej dobe sa venuje pomerne veľká pozornosť prírodným látkam, ktoré pomáhajú zvládať prirodzenou cestou záťaž organizmu. Tieto látky sa nazývajú adaptogény a patrí sem rad účinných látok obsiahnutých v rastlinách. Adaptogény, ako napovedá názov, napomáhajú adaptovať sa na neštandardné podmienky, v ktorých sa človek ocitá pri rôznych záťažových situáciách.

Práve preto sme vytvorili prípravok s názvom Cordyceps active. Hlavnou zložkou týchto kapsúl je vzácna huba, Cordyceps sinensis, po slovensky sa jej povie aj žezlovka čínska, ktorá má svoju domovinu v horských oblastiach Číny, Tibetu a Nepálu.
 
Jedinečnosť cordycepsu

V Číne sa používa už viac ako 4000 rokov ako zdroj energie, pretože obsahuje polysacharidy (β-glukány), vlákninu a ďalšie vzácne biologicky aktívne látky. Vzhľadom k tomu že sa jedná o hubu, ktorá sa vyskytovala na malej ploche, bola v dávnych dobách v Číne určená len pre tých najvyššie postavených. K veľkej zmene došlo v roku 1993, keď skupina čínskych športovcov, ktorí užívali cordyceps, prekonala deväť svetových rekordov. Vtedy pritiahla táto zvláštna huba pozornosť širokej svetovej verejnosti a zdravotníkov zaoberajúcich sa športovou medicínou.

Žezlovka čínska je vlastne cudzopasník a s kľudom by sa dalo o nej povedať, že nie je ani hubou ani húsenicou. V letnom období vystreľuje spory, ktoré sa dostávajú do tela hmyzu, a potom sa z neho živia. Hmyz, ktorý je v konečnej fáze húsenica, je veľmi odolný a dlho prežíva. Prichádza tak k určitej symbiotickej forme, kedy je huba napoly hmyz a napoly rastlina. Akonáhle húsenici dôjdu sily, zalezie pred smrťou do zeme a ukryje sa tam. Zostane z nej mumifikovaná škrupina, ktorá je vyplnená podhubím. V letnom období podhubie vyrastá von a celý životný cyklus sa opakuje.
 
Ďalšie zložky

K ďalším zložkám prípravku Cordyceps active patrí bylina rozchodnica ružová, ktorej náleziská sú na Sibíri, ďalej všetkým známa huba reishi, ktorá má vďaka svojim účinkom naozaj široké uplatnenie a posledným čriepkom do dokonalosti nášho prípravku je medonosná viacročná rastlina leuzea saflorová.
 
Žltá ruža

Rozchodnica ružová veľmi pozitívne ovplyvňuje kondíciu a fyzický výkon. Pomáha organizmu sa lepšie adaptovať, prispôsobiť sa každodenným nárokom, zvýšenej fyzickej či psychickej záťaži. Latinský názov tejto žlto-kvetej rastliny, ktorej vôňa sa podobá ružovému oleju, je preto Rhodiola rosea. Domovom je východná Sibír, kde rastie v nadmorskej výške 3300-6000 metrov. Na Sibíri o nej hovoria : „Kto pije čaj z rozchodnice ružovej, dožije sa viac ako 100 rokov. " Rastlina je známa aj v Číne a Mongolsku. Vedci Tomskej štátnej univerzity v Rusku skutočne potvrdili pravdivosť legiend o blahodarných účinkoch rozchodnice ružovej. V priebehu nespočetných dvojitých slepých pokusov a placebom kontrolovaných skúšok získali presvedčivé dôkazy o tom, že rozchodnica ružová vyvíja biologickú činnosť na vysokej úrovni.
 
Božská reishi

Veľmi cenná huba reishi ( Ganoderma lucidum ) so širokou škálou imunitných účinkov podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a priaznivo pôsobí na obehový systém a cievy. Podľa tradičnej čínskej medicíny je „božskou hubou nesmrteľnosti" a prvé písomné zmienky o význame tejto huby sa objavujú v tritisíc rokov starej prvej písomnej pamiatke čínskej medicíny vo Vnútornom kánone Žltého cisára.
 
Bodliak , ktorý nie je bodliakom

Leuzea saflorová ( Rhaponticum carthamoides ) je medonosná viacročná liečivá rastlina patriaca do čeľade hviezdicovitých. Na prvý pohľad pripomína bodliak. Dôležité látky má v koreňoch, listoch, kvetnom lôžku ale aj v semenách. Podľa poznatkov prírodnej medicíny jej vplyv sa prejavuje posilňujúcim účinkom pre organizmus v extrémnych a stresových situáciách.

Cordyceps sinensis (Žezlovka čínska)

 •     vzácna huba, ktorá rastie v horských oblastiach Číny, Tibetu a Nepálu
 •     existuje viac ako 500 druhov tejto huby, ale najznámejšia a najvzácnejšia je žezlovka čínska (Cordyceps sinensis)
 •     je používaná v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 2 000 rokov
 •     obsahuje polysacharidy (glukány), vlákninu a ďalšie vzácne biologicky aktívne látky

Rozchodnica ružová

 •     dodáva telu silu a vytrvalosť pri športových výkonoch

Reishi

 •     prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu
 •     prispieva na udržanie zdravých obehových funkcií

Leuzea saflorová

 •     zvyšuje adaptáciu organizmu v extrémnych a stresových situáciach
 •     stimuluje duševné funkcie
 •     povzbudzuje telo.

Zloženie :

1 kapsula obsahuje 320 mg zmesi CORDYCEPS active [sušený prášok celého spektra huby žezlovky čínskej (Cordyceps sinensis) 200 mg, extrakt rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea) 50 mg, prášok celej lyofilizovanej huby LESKLOKORKY lesklej / reishi (Ganoderma lucidum) 50 mg, extrakt leuzey saflorovej (Rhaponticum carthamoides) 20 mg]., želatína, Betaglukán 150 mg, Glutén (mg/kg) < 5,0, Vláknina (g/100g) 31,0

Dávkovanie :

1 kapsula 2x denne pred jedlom.
Kapsula sa prehltne celá a zapije vodou alebo sa rozdelí a obsah sa nasype do jedla alebo vody.
Je možné užívať podľa potreby aj dlhodobo.

Upozornenie :

 •     výživový doplnok
 •     nie je vhodné pre deti a mladistvých do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy
 •     ukladajte mimo dosahu malých detí
 •     ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť
 •     nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu
 •     uchovávajte v suchu do 25 °C
 •     kapsulu spotrebujte ihneď po vybraní z blistra
 •     vhodné pre bezgluténovú dietu
 •     nepoužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku
   

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.