Collagenceutical biotechnologická emulzia na vyplnenie vrások zvnútra 30ml

Collagenceutical biotechnologická emulzia na vyplnenie vrások zvnútra 30ml

Dostupnosť: Nedostupné
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

Biotechnologická emulzia na vyplnenie vrások zvnútra „náhrada kolagénových a hyaluronových injekcií“.

Kolagén a elastín sú základnými bielkovinami štruktúry pokožky, ktoré zabezpečujú jej správnu pevnosť a hydratáciu a tvoria až 70% hmoty bielkovín kože.
Pokožka každý deň stráca prirodzené zásoby kolagénu, a s postupujúcim vekom je jeho nedostatok príčinou zdravotných problémov ako aj zmien na našom vonkajšom vzhľade. Nasleduje nevyhnutný proces starnutia – strata elasticity pokožky, jej ochabnutie a tvorba vrások. Doteraz známe kozmetické prípravky obsahujú iba niekoľko percent kolagénu, ktorého vstrebateľnosť je veľmi obmedzená. Z tohto dôvodu sú rozšírené zákroky injekčnej aplikácie vstrekovania kolagénu, ktoré sú finančne náročné, bolestivé a často vyvolávajú zápalové stavy. Biotechnologická emulzia  Collagenceutical je svojim zložením absolútnou novinkou a je revolučným krokom v prevencii tvorby vrások a ich redukcii.

Emulzia je zložená z kombinácie šiestich peptidov, glykoproteínu z Antarktického oceánu a kyseliny hyaluronovej v lipozómovej forme. Dôležitou prednosťou je, že účinok prípravku možno uplatniť neinvazívnou cestou bez injekcií. Prípravok hlboko hydratuje a spevňuje pokožku, spomaľuje proces starnutia pokožky, regeneruje a viditeľne ju omladzuje, vyhladzuje vrásky a predchádza vzniku nových vrások, povzbudzuje tvorbu prirodzeného kolagénu, podporuje hojenie poškodenej pokožky a rán.

Charakteristika

„Vrásky nie sú ničím iným než spotrebovaním kolagénu v pokožke“. Toto je definícia profesora Roberta Garonne, profesora bunkovej biológie, prorektora Univerzity v Lyone I (Francúzsko) [Garrone R., 1999]

Kolagén a elastín sú základnými bielkovinami štruktúry pokožky, ktoré zabezpečujú jej správnu pevnosť a hydratáciu a tvoria až 70% hmoty bielkovín kože.
Pokožka každý deň stráca prirodzené zásoby kolagénu, a s postupujúcim vekom je jeho nedostatok príčinou zdravotných problémov ako aj zmien na našom vonkajšom vzhľade. Nasleduje nevyhnutný proces starnutia – strata elasticity pokožky, jej ochabnutie a tvorba vrások.

Doteraz známe kozmetické prípravky obsahujú iba niekoľko percent kolagénu, ktorého vstrebateľnosť je veľmi obmedzená. Z tohto dôvodu sú rozšírené zákroky injekčnej aplikácie vstrekovania kolagénu, ktoré sú finančne náročné, bolestivé a často vyvolávajú zápalové stavy.
Firma Herb-Pharma AG na základe biochemického a dermatologického výskumu vyvinula prípravok  s revolučným zložením z kombinácie viacerých peptidov, glykoproteínu z Antarktického oceánu a kyseliny hyaluronovej v lipozómovej forme. Dôležitou prednosťou je,  že účinok prípravku možno uplatniť neinvazívnou cestou bez injekcií.
Už teraz môžete vo vlastnej kúpeľni ponúknuť svojej pokožke výnimočnú kúru, ktorá už po niekoľkých dňoch prinesie viditeľné výsledky:

 • hlboko hydratuje a spevňuje pokožku
 • spomaľuje proces starnutia pokožky
 • zregeneruje pokožku a viditeľne ju omladí
 • vyhladí vrásky a predchádza vzniku nových vrások
 • povzbudzuje tvorbu prirodzeného kolagénu
 • podporuje hojenie rán  poškodenej pokožky

Výrobok tak výrazne ovplyvňuje stav a vzhľad pokožky, a preto predstavuje najvyššiu kategóriu starostlivosti o pleť – cosmeceutical.

Použitie a dávkovanie

Odstráňte viečko z prípravku. Jemným stláčaním dávkovača vytlačte potrebné množstvo emulzie. Pozor- pri rýchlom stlačení dávkovača, môže dôjsť k nasiaknutiu vzduchových bubliniek, čo by sťažilo ďalšiu prácu!
Emulziu Collagenceutical naneste na ukazovák, ktorým budete prípravok aplikovať. Na čistú a suchú pokožku naneste potrebné množstvo prípravku a krúživou masážou aplikujte na pokožku tváre. Po nanesení prípravku počkajte cca 10 minút, prípadne potom použite svoju bežnú kozmetiku.
Na dosiahnutie optimálnych výsledkov nanášajte emulziu COLLAGENCEUTICAL na tvár  dvakrát denne (ráno a večer), až kým sa dostaví žiadaný efekt. Potom nanášajte prípravok jedenkrát denne, aby sa mladistvý vzhľad udržal.

Upozornenie

Výrobok je veľmi dobre znášaný a používa sa na všetky typy pleti. Napriek tomu sa pre jeho vysokú účinnosť doporučuje pred použitím prípravku COLLAGENCEUTICAL biotechnologická emulzia na vyplnenie vrások zvnútra otestovať na kúsku pokožky. Používaním prípravku sa môže prejaviť mierne pnutie pokožky, ktoré je prejavom rýchleho nástupu účinku pôsobenia prípravku.  Otestujte reakciu pokožky nanesením prípravku na malú časť ošetrenej oblasti a pred úplným nanesením počkajte 24 hodín. Ak pocítite podráždenie alebo zvýšenú citlivosť, prestaňte prípravok používať. Zabráňte styku s očami. Ak sa výrobok dostane do očí, vypláchnite ich dôkladne vodou a jemne ich osušte.
Len na vonkajšie použitie. Skladujte pri teplote do 30 oC.

Popis

Predstavujeme Vám prípravok Collagenceutical biotechnologickú emulziu na vyplnenie vrások zvnútra - „náhrada kolagénových a hyaluronových injekcií“

Kolagén je proteín, ktorý má v pokožke veľké zastúpenie, čím tvorí hlavnú zložku extracelulárnej matrice (ECM). Kolagén tvorí 70 – 80% čistej hmotnosti pokožky a dodáva jej vlastnú mechanickú a štrukturálnu integritu. Charakteristická črta typickej molekuly kolagénu je jej dlhá trojšpirálovo stočená štruktúra, v ktorej sa nachádzajú 3 kolagénové peptidové reťazce, ktoré sú okolo seba stočené a vytvárajú tak veľkú špirálu. Charakteristická vlastnosť kolagénov je vytváranie vysoko usporiadaných polymérov. Vo fibrilárnych kolagénoch (ako sú kolagény typu I a III) sa polyméry syntetizujú ako prekurzory, prokolagény – trojité špirály bez špirálovitých koncov, ktoré sú po sekrécii do mimobunkového priestoru enzymaticky odstránené. Za týmto krokom nasleduje fibrilogenéza, v ktorej sa molekuly kolagénu pozdĺžne spájajú formou hlava-chvost a priečne sa štruktúrujú do formy kolagénových vlákien a tkanív.

Prípravok  Collagenceutical biotechnologická emulzia na vyplnenie vrások zvnútra je z nasledovných účinných látok:

 • kombinácia  aktívnych peptidov a proteínov – Tripeptid-10 citrulín; Tripeptid-1; (fermentovaný extrakt Pseudoaltermonas) hydrolyzovaný pšeničný proteín; hydrolyzovaný sójový proteín -  ktoré poskytujú účinné  pôsobenie za účelom prinavrátenia hodnôt hladín kolagénov pre mladú aj dospelú pokožku. Ich aktivita môže byť opísaná v rámci troch základných funkcií:
  a) Podpora kolagénu
  b) Usporiadanie kolagénu
  c) Kolagénová ochrana Výsledky testovania účinnej látky in vivo preukázali zníženie vrások s maximálnymi hodnotami až do -35,30%.
 • Palmitoyl Tripeptide-5  - je založený na malom peptide vyvinutom na redukciu
  všetkých typov vrások. Klinické skúšky preukázali, že peptid je schopný redukovať a zmeniť akýkoľvek typ a vzhľad vrások, ktoré pridávajú pokožke nadbytočné roky.
  Klinické testy preukázaly, že účinná látka je schopná zredukovať a zmeniť typ a vzhľad vrások.
 • kombinácia peptidov s obsahom matrikinov a proteínov, ktoré sú poslami obnovy a zlepšenia štruktúry pokožky. Aktivujú neosyntézu makromolekúl extracelulárneho matrixu, čím zabezpečujú viditeľnú účinnosť účinnej látky proti vráskam.
  Matrikiny sú peptidy – poslovia,  schopné regulovať aktivity buniek prostredníctvom pôsobenia na ich špecifické receptory. Aktivujú určité gény, ktoré sa podieľajú na procese obnovy extracelulárneho matrixu a rozmnožovania buniek. S pribúdajúcim vekom tieto mechanizmy postupne slabnú.
  Klinické skúšky účinnej látky preukázali vynikajúcu účinnosť proti vráskam. Percentuálny pokles počtu a veľkosti vrások na analyzovanom povrchu bol veľmi výrazný
  (-44%).
 • Palmitoyl  oligopeptid – stimuluje syntézu kolagénu a glykosaminoglykanu. Posilňuje pokožku a redukuje vrásky. Je účinným aktívnym kozmetickým činiteľom, ktorý má stimulujúce, hydratačné a omladzujúce účinky zvyšujúce jas, vitalitu a všeobecný stav pokožky.
  Použitím rôznych skúšobných metód in vitro a in vivo sa preukázalo, že aktívna zložka účinnej látky, dokáže úbytok kolagénu v pokožke nahradiť.
  V kultivovaných fibroplastoch stimuluje peptid syntézu kolagénu viac ako o 300%. V prípade kožných biopsií peptid chráni a obnovuje kolagén rovnakým spôsobom ako kyselina vitamínu A (kyselina retinová), ktorá podporuje zväčšenie hrúbky pokožky. Tieto účinky boli potvrdené v štúdiach in vivo u dobrovoľníčok: hrúbka pokožky sa výrazne zväčšila.
 • fermentovaný extrakt Pseudoaltermonas Antartica – z kalovej vzorky nájdenej v spodnej časti ľadovca v oblasti Inlet Admiralty Bay (Antarktída) bol izolovaný nový kmeň baktérií Pseudoaltermonas  Antartica. Išlo o gramnegatívnu baktériu s jedným polárnym bičíkom. Kmeň bol kataláza a oxidáza pozitívny a schopný želatínovej hydrolýzy. Počas bunkového rastu kmeň produkoval exopolymér glykoproteínu, ktorý je účinnou zložkou prípravku Collagenceutical. Dobre sa nanáša na zrohovatenú vrstvu pokožky a zabraňuje jej vysychaniu. Glykoproteín preukázal „in vitro“ liečebný účinok pri liečbe poranení, zvyšuje tvorbu kolagénu, zvyšuje tvorbu elastínu, má významný účinok proti vráskam.
  Cieľom klinického skúšania účinnej látky bolo posúdiť stav povrchu pokožky pred liečbou a po absolvovaní liečby. Po 15 dňoch sa hĺbka vrások eliminovala až do 50%.
 • kyselina hyaluronová v lipozómovej forme -  lipozómy sú guľaté mechúriky

zložené zo špecifických lipidov. Môžu obsahovať proteíny, peptidy alebo iné aktívne zložky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní pevnosti a pružnosti pokožky. Lipozómy pôsobia spoločne s bunkami epidermy, do ktorých uvoľňujú svoj obsah. PML (Plurilamelárne multivezikulárne lipozómy) s obsahom Na-hyaluronátu  sú polycentrické fosfolipidové mechúriky, ktoré obsahujú hyaluronát sodný a majú schopnosť uvoľňovať aktívnu látku do epidermy. Hyaluronát sodný sa kvôli svojim vynikajúcim zvlhčujúcim a lubrikačným vlastnostiam  používa pri liečbe suchej pokožky. Zohráva hlavnú úlohu v zadržiavaní vlhkosti a zachovávaní integrity štruktúry pokožky. Zjemňuje pokožku vystavenú slnečnému žiareniu, vracia jej pružnosť a pôsobí ako veľmi účinná a regeneračná zložka v procese starnutia, pri poraneniach a poruchách metabolizmu.

Biotechnologická emulzia Collagenceutical je svojim zložením absolútnou novinkou  a je revolučným krokom v prevencii tvorby vrások a ich redukcii. Spojením účinných látok na báze peptidov,  glykoproteínu z Antarktického oceánu a kyseliny hyaluronovej v lipozómovej forme spoločnosť Herb-Pharma AG naväzuje na najnovšie výsledky farmakologického a dermatologického výskumu odstraňovania vrások.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Herb-pharma
Balenie: 30ml
Kategórie: KozmetikaProblémy kože
Trápi ma: