Citrovital kvapky Výťažok z grapefruitových jadierok 25ml

Citrovital kvapky Výťažok z grapefruitových jadierok 25ml

7,25 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 3 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Charakteristika:
Citrovital je prírodný prostriedok z jadierok grapefruitu (Citrus paradisi), so širokým spektrom účinnosti, ktorý obsahuje hlavne bioflavonoidy. Citrovital vyvíja svoju antimikrobiálnu činnosť v membránach mikroorganizmov – spôsobuje ich porušenie. 

Zloženie:
Výťažok z grapefruitových jadierok (8.25ml), rastlinný glycerín, purifikovaná voda

Jednoznačné prednosti prípravku:
- široké spektrum silného účinku
- nepoškodzuje užitočnú bakteriálnu flóru
- veľmi dobrá znášanlivosť
- neoslabuje obranyschopnosť ľudského organizmu
- rýchle biologické odbúravanie
Účinnosť extraktu bola testovaná v rôznych výskumných ústavoch, najmä v Amerike, s veľmi kladnými výsledkami.

Spôsob vonkajšieho použitia:

Ústa a pery:
Kvapky obsahujú účinné antiseptické látky, ktoré ničia škodlivé baktérie, choroboplodné zárodky a spomaľujú ich ďalšie rozmnožovanie. Tieto účinky je možné využiť pri starostlivosti o hygienu ústnej dutiny. Intenzívne kloktajte 3x denne 5 kvapkami extraktu rozpustenými v pohári vody. Vyplachovanie úst extraktom prispieva k dlhodobo sviežemu dychu.
Ošetrenie pier: Pery si potierajte 2-3x denne pomocou vaty alebo vatovej tyčinky zmesou niekoľkých kvapiek extraktu a polievkovej lyžice oleja.

Zuby a ďasná:
Nežiadúci bakteriálny povlak na zuboch tzv. plak -  naneste 1-2 kvapky extraktu na vlhkú zubnú kefku a dôkladne ním čistite 3x denne chrup. Do čistiacich roztokov na zuby pridajte 5-10 kvapiek extraktu. Pravidelným odstraňovaním zubného plaku výrazne znížite vznik zubného kazu.
Krvácavosť ďasien: 1-2 kvapky extraktu naneste na vlhkú zubnú kefku a 3x denne si dôkladne očistite chrup. K vyplachovaniu úst pridajte 5-10 kvapiek extraktu do pohára vody.
K ničeniu nežiaducich choroboplodných zárodkov na zubných kefkách používajte roztok 10 kvapiek extraktu v pohári vody, do ktorého ponoríte kefku na dobu 15 minút a dlhšie.

Uši:
K čisteniu uší: používajte roztok 10 kvapiek extraktu 0,5 dl glycerínu alebo oleja.

Tvár:
Problémová pleť, akné: navlhčite si tvár, rozotrite v dlani 5 kvapiek extraktu a dôkladne vtierajte do pokožky. Prípadné mierne svrbenie je dôsledkom intenzívneho čistenia. V prípade, ak by extrakt zasiahol oči, dôkladne ich vypláchnite vodou.
Holenie: niekoľko kvapiek extraktu primiešaných do holiaceho krému okamžite ošetrí pleť pri holení za mokra. V zriedenej forme je extrakt zaujímavou prísadou vody po holení

Vlasy a pokožka hlavy:
Umývanie vlasov: šampón zmiešaný s 5-10 kvapkami extraktu vtierajte po dobu 2 minút do pokožky hlavy. Potom vlasy dôkladne opláchnite.
Lupiny: 2-3x týždenne potierajte pokožku hlavy chumáčikom vaty navlhčeným v roztoku 20 kvapiek extraktu v cca 0,5 dl vody.

Osobná hygiena:
pridajte do tekutých mydiel na telo a ruky niekoľko kvapiek extraktu a riadne premiešajte.

Uštipnutie hmyzom:
Štipnutie potierajte neriedeným roztokom. Pri citlivej pleti používajte extrakt riedený vodou alebo olejom.

Nohy:
Potenie nôh: nohy máčajte v kúpeli s cca 30 kvapkami extraktu na umývadlo vody. Kúpeľ slúži i ako výborné osvieženie nôh.
Kurie oká: 1-2x denne kvapnite na kurie oko kvapku neriedeného extraktu.
Pri starostlivosti o nohy najmä v prípadoch ohrozenia plesňami pridajte do tekutého mydla 10-20 kvapiek extraktu na 100 ml. Pre zvýšenú starostlivosť o nohy a nechty je možné použiť Citro vital kvapky riedené glycerínom. Je možné použiť i prípravok neriedený, treba však predtým vyskúšať či nevyvoláva nepríjemný pocit. Pri praní pančúch a ponožiek, pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extrakt

Ďalšie použitia Citro vital  kvapiek:
Zvlhčovače vzduchu, klimatizačné zariadenia, izbové fontány: pridaním niekoľkých kvapiek extraktu sa zabraňuje šíreniu mikroorganizmov a rias v týchto zariadeniach.
Kvetiny: niekoľko kvapiek extraktu vo vode na zalievanie pôsobí proti vzniku plesní v kvetináčoch čo platí i u hydropónie. V prípade prítomnosti puklíc, rôznych plesní dôkladne postriekajte rastliny postrekovačom zo všetkých strán roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.
Nemocničné zariadenia, sanatóriá a starostlivosť o chorých: pri praní posteľnej bielizne a ručníkov pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extraktu. Roztokom 30-40 kvapiek v 1 l vody umyte predmety, s ktorými prichádza pacient do styku. Prípadne ich na pár minut vložte do tohto roztoku.
Sauny, perličkové kúpele, bazény – nevykúrenú saunu umyte roztokom zo 40 kvapiek extraktu na 1 l vody. Do bazénu je vhodné pridať 10-20 ml extraktu na 100-200 l vody. Nezabudnite pridať trocha extraktu do zariadenia na oplachovanie nôh.
Hmyz: proti mravcom, komárom je vhodné previesť postrek roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.

Upozornenie:
Skladujte mimo dosahu detí! Prípravok nie je určený pre deti a tehotné ženy. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Neužívajte nezriedené!
Kvapky majú horkú chuť. V prípade vniknutia do očí vypláchnite ihneď dôkladne vodou.

Balenie:
Fľaštička s kvapkacím uzáverom, 25 ml

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Herb-pharma
Balenie: 25ml
Kód:
M5101
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: KozmetikaStarostlivosť o nohyMastná a aknózna pleťHygiena ušíVlasová kozmetikaÚstna dutina a zubyÚstne vody
Trápi ma: