cholagol

Cholagol, perorálne roztokové kvapky 10ml

Tvorba a vylučovanie žlče, zmierňuje kŕče hladkého svalstva žlčových ciest, pôsobí protizápalovo a má dezinfekčný a mierne preháňavý účinok

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

Skladom
5,40 €
Skladom
9,90 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Názov lieku
CHOLAGOL
 
Lieková forma
Perorálne roztokové kvapky
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Teva Czech Industries s.r.o., Opava, Komárov, Česká republika.
 
Zloženie lieku
Liečivá:
curcumae radicis pigmenta (farbivá z koreňa kurkumy) 0,0225 g, magnesii salicylas (salicylan horečnatý) 0,18 g, menthae piperitae etheroleum (silica mäty piepornej) 3,6 g, eucalypti etheroleum (eukalyptová silica) 1,926 g, frangulaemodinum (frangulaemodin) 0,009 g v 10 ml.
Pomocná látka:
ethanolum anhydricum (bezvodý etanol), levomentholum (levomentol), olivae oleum virginale (olivový olej panenský).
 
1 ml lieku = 30 kvapiek
 
Farmakoterapeutická skupina
Choleretikum, cholekinetikum.
 
Charakteristika
Liečivá lieku sú väčšinou rastlinného pôvodu. Väčšina z nich má povzbudivý vplyv na tvorbu a vylučovanie žlče. Okrem toho Cholagolzmierňuje kŕče hladkého svalstva žlčových ciest, pôsobí protizápalovo a má dezinfekčný a mierne preháňavý účinok.
 
Indikácie
Liek sa užíva ako doplnok liečby pri žlčníkových kameňoch, pri chronickom zápale žlčníka, pri stavoch po operáciách žlčových ciest s tráviacimi ťažkosťami a pri tráviacich ťažkostiach u chronických ochorení pečene. O vhodnosti užívania lieku sa treba vopred poradiť s lekárom.
Cholagolmôžu užívať dospelí, mladiství a deti od 12 rokov.
Deti a mladiství však môžu liek užívať len na odporučenie lekára.
 
Kontraindikácie
Cholagolsa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na liečivá alebo ktorúkoľvek pomocnú látku.
Ďalej sa Cholagolnesmie užívať pri akútnych zápaloch v oblasti pečene a žlčových ciest, u pacientov s ťažkým poškodením obličiek, u detí do 12 rokov, v ťarchavosti a pri dojčení.
 
Nežiaduce účinky
Liek sa zvyčajne dobre znáša. Výnimočne sa môže vyskytnúť rihanie, nevoľnosť alebo pálenie záhy.
Pri prípadnom výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.
 
Interakcie
Interakcie nie sú dosiaľ známe.
 
Dávkovanie a spôsob podávania
Dávkovanie určí lekár.
Pri dlhodobých ochoreniach žlčových ciest a stavoch po operácii žlčníka dospelí a mladiství užívajú zvyčajne 5 až 10 kvapiek 3-krát denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 5 hodín. V prípade žlčníkového záchvatu je možné užiť až 20 kvapiek jednorazovo.
Liek sa nakvapká na cukor a užíva sa najlepšie 1/2 hodiny pred jedlom. Pri sklone k páleniu záhy alebo iných prejavoch žalúdkovej neznášanlivosti je ho možné užívať počas jedla alebo po jedle.
Kvapkajte z fľaštičky vo zvislej polohe, hore dnom.
 
Špeciálne upozornenia
O vhodnosti súčasného užívania Cholagolus inými liekmi sa poraďte s lekárom.
Ak sa do 3 dní príznaky ochorenia nezlepšia, alebo sa naopak zhoršujú, alebo sa vyskytnú nežiaduce účinky alebo nejaké nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom.
Liek obsahuje 11,4 % obj. etanolu. Každá dávka obsahuje do 0,04 g etanolu. Nebezpečné pri pečeňových ochoreniach, alkoholizme, epilepsii, poškodeniach mozgu ako aj pre deti a ťarchavé ženy. Môže meniť alebo zvýšiť účinok iných liekov.
Pri predávkovaní alebo pri náhodnom požití lieku dieťaťom, ktoré sa prejaví nevoľnosťou, bolesťami až kŕčami v bruchu, vracaním a hnačkou, je treba sa poradiť s ošetrujúcim lekárom.
 
Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Liek uchovávajte mimo dosahu detí.
 
Balenie
Fľaštička s obsahom 10 ml lieku.
 
Uchovávanie
Liek uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom vnútornom obale, aby bol chránený pred svetlom. Chráňte pred chladom a mrazom.
 
 
Dátum poslednej revízie textu

1.3.2011

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.