Betadine chirurgické mydlo

Betadine chirurgický roztok - dezinfekčné mydlo 120ml

Dezinfekčný prostriedok určený na pokožku

7,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 3 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
8,15 €
Skladom
4,49 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

BETADINE ® chirurgický roztok

Výrobca: EGIS Pharmaceuticals Ltd. Budapešť, Maďarsko,
v licencii: Mundipharma A.G. , Bazilej, Švajčiarsko

Zloženie:

Účinná látka:

Iodopolyvidonum 75 mg v 1 ml roztoku (zodpovedá 7,5% roztoku).

Pomocné látky:

Nonoxinolum, Diolaminum acidi lauryci, Adeps lanae oxyethylenatus, Hydroxypropylmethylcellulosum, Aqua purificata.

Indikačná skupina:

Lokálny dezinfekčný prostriedok

Charakteristika:

BETADINE ® chirurgický roztok je dezinfakčný prostriedok, ktorý ničí množstvo choroboplodných zárodkov (antimikrobiálny účinok) a je vhodný na dezinfekciu pokožky a slizníc. Pôsobí na baktérie, huby, vírusy a prvoky. Prípravok je prakticly netoxický.

Indikácie:

Prípravok sa používa na hygienickú dezinfekciu rúk, predoperačnú dezinfekciu rúk.

Prípravok môžu používať dospelí i deti od jedného roku života.

Kontraindikácie:

Prípravok sa nesmie používať pri precitlivenosti na jód alebo na niektorú z pomocných látok, pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy, kožných zápaloch a závažnej poruche funkcie obličiek.

Nepoužívať u novorodencov, dojčiat a nedonosených novorodencov, v tehotenstve a v čase dojčenia.

Nežiaduce účinky:

U citlivých ľudí môže v ojedinelých prípadoch dôjsť k prechodnému podráždeniu pokožky, prejavujúce sa ako pálenie, svrbenie pokožky, sčervenanie (až pľuzgiere), splývajúca vyrážka až mokvanie. Preto sa odporúča pred prvým použitím BETADINE ® chirurgický roztok vykonať skúšobné hygienické alebo predoperačné umytie. V prípade, že dôjde k podráždeniu alebo sa pri používaní vyskytnú iné neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšom používaní prípravku s lekárom.

Interakcie:

Prípravok sa nemôže používať pri súčasnom používaní enzymatických mastí na rany alebo mastí, ktoré obsahujú ortuťové prípravky.

PVP-jódový komplex v prípravku BETADINE ® chirurgický roztok sa nemôže používať súčasne s redukujúcimi zlúčeninami, soľami alkaloidov a kyslo reagujúcimi látkami. BETADINE ® chirurgický roztok sa nesmie súčasne kombinovať s inými dezinfekčnými prípravkami.

O vhodnosti spoločného použitia iných voľnopredajných liekov s miestnym účinkom sa poraďte s lekárom. Pri predpisovaní iných liekov s miestnym účinkom oznámte lekárovi, že používate prípravok BETADINE ® chirurgický roztok.

Spôsob používania:

BETADINE ® chirurgický roztok sa používa vždy koncentrovaný bez ďalšieho riedenia.

Hygienická dezinfekcia rúk

Ruky a predlaktia sa umyjú teplou tečúcou vodou, potom sa 5 ml BETADINE ® chirurgický roztok naleje na jednu dlaň a rozotrie rovnomerne po obidvoch rukách a predlaktiach. V prípade nutnosti je možné prípravok mierne zvlhčiť až vytvorí penu, ktorou sa umývajú ruky najmenej jednu minútu. Potom sa pena dokonale opláchne dostatočným množstvom tečúcej vody.

Predoperačná dezinfekcia rúk

Obidve ruky a predlaktia sa dokonale umyjú mydlom s použitím teplej tečúcej vody. Mydlo sa potom spláchne veľkým množstvom tečúcej vody pričom sa musí dbať na to, aby na rukách a predlaktiach nezostali žiadne zbytky mydla. Za pomoci dávkovača sa odleje do jednej dlane 10 ml BETADINE ® chirurgický roztok sa rovnomerne sa rozotrie na obidve ruky a predlaktia. V prípade nutnosti je možné prípravok mierne zvlhčiť až vytvorí penu, ktorou sa umývajú ruky 2,5 minút. Potom sa pena dokonale opláchne veľkým množstvom teplej tečúcej vody a celý postup sa ešte raz opakuje s ďalšími 10 ml prípravku BETADINE ® chirurgický roztok po dobu ďalších 2,5 minút. Ruky sa nakoniec dôkladne opláchnu sterilnou vodou a osušia sterilnou osuškou. Doba potrebná na dezinfekciu: 5 minút

Potrebné množstvo prípravku BETADINE ® chirurgický roztok na dezinfekciu: 20 ml.

Upozornenie:

O vhodnosti súčasného používania prípravku BETADINE ® chirurgický roztok s inými prípravkami s miestnym účinkom sa poraďte s lekárom.

Tmavo hnedá farba prípravku BETADINE ® chirurgický roztok je znakom jeho účinnosti. Ak sa roztok začne odfarbovať, jeho antimikrobiálna účinnosť klesá. Rozklad roztoku je podporovaný pôsobením svetla a teplôt vyšších než 40oC.

Treba dávať pozor, aby sa BETADINE ® chirurgický roztok nedostal do očí. Ak sa tak napriek opatrnosti stane, je nutné ihneď vypláchnuť oči veľkým množstvom vody. Pri náhodnom užití prípravku dieťaťom sa hneď poraďte s lekárom.

Uchovávanie:

V pôvodnom neporušenom a neotvorenom obale, chránenom pred svetlom, na suchom a chladnom mieste po dobu 3 rokov.

Varovanie:

Prípravok sa nesmie užívať po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale.

Prípravok uchovávajte mimo dosah detí.

Balenie:

Hnedé polyetylénové fľaštičky s kvapkajúcim zariadením s obsahom 120 a 1000ml.

Dátum poslednej revízie:

marec 1996

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Egis
Balenie: roztok 120ml
Kód:
62318
ŠUKL kód: 62318
EAN:
5995327165790
Kategórie: Voľnopredajné liekyKoža a vlasyDezinfekcia kožeKožné infekcieZdravotnícke potrebyČistenie, dezinfikácia a rany
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKožaInfekcie, dezinfekcia