Benfogamma 50mg 50tbl

Benfogamma 50mg 50tbl

Vitamín B1, v tuku rozpustná forma , na prevenciu a liečbu ochorení spôsobených nedostatkom vitamínu B1, ktoré sa nedajú upraviť správnou výživou.

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

Skladom
13,60 €
Skladom
-8%
14,10 €
13,11 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Vitamín B1,Benfogamma 50tbl.(1tbl.-50mg) na prevenciu a liečbu ochorení spôsobených nedostatkom vitamínu B1, ktoré sa nedajú upraviť správnou výživou.
Klinicky významný nedostatok vitamínu B1 sa vyskytuje pri nedostatočnej a nesprávnej výžive, napr. pri pôste, pri jednostrannej výžive napr. u alkoholikov s následnými ťažkými zdravotnými následkami ako je poškodenie svalov srdca (alhoholická kardiomyopatia), degeneratívne ochorenia mozgu (Wernickeova encefalopatia), poruchy pamäte (Korsakovov syndróm), pri poruche vstrebávania živín v tenkom čreve (malabsorbcia), pri dlhodobej umelej výžive (parenterálna výživa) a pri zvýšenej potrebe vitamínuB1.

Dávkovanie sa pohybuje od bežnej dávky 1 obalená tableta 1–3 krát denne až po dávkovanie 2 obalené tablety 4 krát denne. (peventívne stačí 1 obalená tableta 1-2 krát týždenne). Obalené tablety sa užívajú po jedle, v celku a zapijú sa malým množstvom tekutiny.

Účinná látka je benfotiamín.

Vitamín Bje nevyhnutný pre správnu činnosť nervových buniek. Vitamín B1 sa nachádza v lieku vo forme benfotiamínu, ktorý sa oproti klasickej forme, vďaka svojej rozpustnosti v tukoch podstatne lepšie vstrebáva, v organizme je lepšie dostupný a je aj lepšie využívaný. Na rozdiel od tiamínu nespôsobuje zápchu, ani nepríjemný telový zápach. Je odolnejší voči odbúravaniu.

Terapeutické indikácie-pre koho je potrebný vitamín  B1 ?

Profylaxia a liečba ochorení spôsobených nedostatkom vitamínu B1, ktoré sa nedajú upraviť správnou výživou.

Klinicky významný nedostatok vitamínu Bsa vyskytuje pri:

· nedostatočnej a nesprávnej výžive:

- pôst

- jednostranná výživa napr. u alkoholikov s následnými ťažkými zdravotnými následkami ako je poškodenie svalov srdca (alhoholická kardiomyopatia), degeneratívne ochorenia mozgu (Wernickeova encefalopatia), poruchy pamäte (Korsakovov syndróm)

- porucha vstrebávania živín v tenkom čreve (malabsorbcia)

- dlhodobá umelá výživa (parenterálna výživa)

· zvýšenej potrebe vitamínu B1

· umelej obličke (hemodialýze)

Nedostatok vitamínu B1 môže viesť k vzniku polyneuropatie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Wörwag Pharma
Balenie: 50 tbl
Kategórie: Voľnopredajné liekyNervový systémSvaly, kosti a kĺby
Trápi ma: