• Akcia
Barny´s Klokan 60+30cps

Barny´s Klokan 60+30cps

Unikátna revolučná forma kolagénu, ktorý ako jediný prípravok v SR kombinuje 3 typy kolagénu.

17,19 €
15,09 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 7 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Klokan je unikátna revolučná forma kolagénu, ktorý ako jediný prípravok v SR kombinuje 3 typy kolagénu, je to kombinovaný živočíšny a vitamínový výživový doplnok obsahujúci 3 typy kolagénu, glukózamín a chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú a vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k prirodzenej funkcii chrupaviek a kostí. Klokan obsahuje denaturované kolagény v najvyššej kvalite zn. Collyss® a Cartidyss® získavané z morských živočíchov a natívne nedenaturovaný kolagén získavaný z kuracích chrupaviek.
Klokan je vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú starať o kĺbové puzdro ako celok a chcú pre svoj pohybový aparát urobiť maximum a pre všetkých, ktorí nadmerne zaťažujú svoje kĺby - športovci, fyzicky pracujúci, ale aj dospievajúci v období rastu, seniori...

Chrupavka je spojivové tkanivo, ktoré sa skladá z chondrocytov (vlastných buniek chrupavky), kolagénnych a elastických vlákien (tvoriacich štruktúru chrupavky) a amorfnej medzibunkovej hmoty – z proteoglykánov. Pre správne a normálne fungovanie chrupavky je dôležité mať funkčné kolagénové štruktúry, ktoré zaisťujú chrupavke tvar a pevnosť.

V čom je Klokan pre kĺby iný ako ostatné kolagénové prípravky na kĺby?
Klokan je unikátna revolučná forma kolagénu, ktorý ako jediný prípravok v SR kombinuje 3 typy kolagénu a vitamín C pre normálnu tvorbu kolagénu prirodzene obsiahnutého v chrupavkách, väzivách a šľachách.
Unikátna a efektívna kombinácia 7 zložiek v jednom prípravku: tri kolagény, vitamín C, glukózamín, chondroitín a kyselina hyalurónová z bezpečného prírodného zdroja.

Jediný kolagén, ktorý nie je z jatočného dobytka!

Zloženie :

Zloženie aktívnych látok:                Obsah  v 1 kapsule               RVH*
Kolagen typ I Collyss®                           20,0 mg                     nie je stanovené
Kolagén typ II Cartidyss®                      20,0 mg                      nie je stanovené
Natívny kolagén typ II                             20,0 μg                      nie je stanovené
Vitamín C                                               20,0 mg                            25 %
Chondroitín sulfát                                    7,9 mg                      nie je stanovené
Glukózamín sulfát                                    4,3 mg                      nie je stanovené
Kyselina hyalurónová                              0,8 mg                      nie je stanovené
*RVH – referenčná výživová hodnota

Kolagén I v najvyššej kvalite zn. Collyss® - tvoria ho vlákna s dĺžkou 1-20 μm. Vyskytuje sa v silne zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivová chrupavka. Ďalej sa vyskytuje aj v kostiach a pokožke. Kolagén typu I je odolný v ťahu. Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rýb.
Kolagén typu II v najvyššej kvalite zn. Cartidyss® – kolagén typ II netvorí vlákna - vyskytuje sa vo forme fibríl o dĺžke 20 nm a udržuje tvar chrupavky - bráni jej deformácii. Je súčasťou hyalínovej a elastickej chrupavky. Kolagén typ II je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.
Nativní kolagén typ II - nedenaturovaná forma kolagénu zachovávajúca štruktúru trojzávitnice. Zdrojom je kuracia chrupavka.
Vitamin C – vo forme kyseliny askorbovej prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek, kostí a kože.
Chondroitín sulfát – polysacharid obsiahnutý v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky, pomáha zadržiavať vodu a tým zaisťuje chrupavke pružnosť.
Glukózamín sulfát – glukozaminoglykán, ktorý je jedným zo základných stavebných zložiek kĺbovej chrupavky.
Kyselina hyalurónová – je jednou z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a synoviálnej tekutiny v kĺboch, kde vďaka svojim viskoelastickým vlastnostiam plní funkciu lubrikantu a tlmiču nárazov.   

Obsah zložiek v 1 kapsule:
Plnidlo - kukuričný škrob,  Cartidyss® (kolagénové proteíny typu II, chondroitín sulfát, glukózamín sulfát, kyselina hyaluronová), Collyss® (kolagénové proteíny typu I, hydroxyprolín, vitamín C (kyselina L -askorbová), emulgátor – stearan horečnatý, natívny kolagén typ II. Kapsula je zložená zo želatíny a fatbiva – oxid titaničitý.

Dávkovanie :
Deti a dospelí 1 kapsula 1x za deň. Odporúčame užívať spolu s jedlom alebo po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenie :
Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. Výživový doplnok. Dbajte na pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Kĺb ako najzložitejšie zložka pohybového aparátu je tvorená kosťami, svalmi, šľachami a chrupavkou. Vlastný pohyb nám zaisťujú svaly, ktoré sa na kosti napájajú šľachami.
Kosti na seba nadväzujú kĺbovou hlavicou a kĺbovou jamkou - obe sú pokryté chrupavkou, to celé je uložené v kĺbovom puzdre, ktoré je zvnútra tvorené synoviálnou vrstvou, ktorá produkuje synoviálnu tekutinu zaisťujúcu lubrikáciu a výživu bunkám chrupavky (chrupavkovité tkanivo nie je cievne zásobené, nevedú do neho ani nervy, výživu tak zaisťuje iba synoviálna tekutina).
Chrupkovité tkanivo zaisťuje, aby neboli v priamom kontakte kosti - vytvára hladký lesklý povrch, ktorý umožňuje kĺzavý pohyb kĺbu v miestach dotyku a zároveň ochraňuje kosť pri nárazoch.
Hlavnou funkciou kolagénu typu I a II je tak zabezpečovať väzom a chrupavkám dostatočnú pevnosť, pružnosť a odolnosť voči záťaži, ktorej sú kĺby vystavované.
Kolagén typ I – v šľachách vytvára silné vláknité povrazce (môžeme si ich predstaviť ako zmotaný ľanový povraz), ktoré sú odolné voči ťahu. Preto sú šľachy odolné pri naťahovaní a kolagén zaručuje tak ich odolnosť proti pretrhnutiu.
Kolagén typ II - vyskytuje sa v chrupavkách a netvorí povrazce, ale hustú štruktúru krátkych fibríl, ktoré zaručujú chrupavke odolnosť voči tlaku.
Nativní kolagén typ II – nedenaturovaný kolagén v jeho naturálnej podobe trojzávitnice - jeho funkcia by sa dala prirovnať k prírodnej sile silného slepačieho vývaru, ktorý pomáha oslabenému organizmu postaviť sa späť na nohy.

Pre správne fungujúce a silné kĺby je dôležitý pravidelný pohyb, pri ktorom ale kĺby nie sú extrémne preťažované. Vhodným športom je tak plávanie, bicykel, kolieskové korčule, chôdza s palicami nordic walking alebo aj aktivity ako kalenetika, joga a tai chi. Pri pohybe je podstatné to, že sa vďaka nemu kĺbový pletenec pohybuje, precvičuje a vďaka pohybu tak môže chrupavka nasávať živiny zo synoviálnej tekutiny. Ak trpíte nadváhou, je vhodné znížiť hmotnosť, váhonosným kĺbom sa významne uľaví.

Kolagénový prípravok KlokanTM je jediný viaczložkový kolagén na trhu v SR, ktorý nie je vyrobený z jatočného dobytka.

    Kolagén typ I v kvalite Collys® sa vyrába enzymatickou hydrolýzou z treskovitých rýb.
    Kolagén typ II v kvalite Cartidyss® sa vyrába enzymatickou hydrolýzou z raje atlantickej. Ide tak o najčistejšiu formu kolagénov získavaných zo živočíšnej ríše.
    Natívny kolagén typ II je získavaný z kuracích chrupaviek, v prípade tejto formy natívneho kolagénu sa tak jedná opäť o ten najčistejší možný zdroj.
 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.