Barny's Lignisul 3 90+10tbl  ZDARMA

Barny's Lignisul 3 90+10tbl ZDARMA

Tri účinné zložky preparátu Barny's 3 glukózamín sulfát, chondroitín sulfát a MSM.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Pre zdravé kĺby

Jedinečnosť tohto preparátu spočíva v trojkombinácii veľmi účinných látok - glukózamín sulfát + chondroitín sulfát + Lignisul MSM.

Efekt pretrváva i po dokončení užívania, a to 2 - 6 mesiacov. Vďaka novej technológii výroby (rapid release technology) je zaručená okamžitá absorpcia a tým vysoký a relatívne rýchly nástup účinku.

Osteoartróza (alebo iba artróza) je odborný názov pre ochorenia, pri ktorom dochádza k deštrukcii postihnutého kĺbu. Na začiatku sa problémy dostavujú iba pri pohybe, neskôr prichádzajú i v pokoji, a to so stúpajúcou intenzitou. Typická je citlivosť na chlad a na zmeny počasia. Súčasný pohľad na liečbu artrózy, ako na ochoreniach nejednotného pôvodu, zdôrazňuje predovšetkým znižovaním bolestivosti a zlepšení funkcie postihnutých kĺbov a kvality života pri maximálnym obmedzením negatívnych dopadov terapie. Tomuto prístupu najviac vyhovujú práve látky zo skupiny SYSADOA (symtomatic slow acting drug of osteoartrthritis - symtomaticky pomaly pôsobiace lieky), predovšetkým glukózamín sulfát a chondroitín sulfát.

Želatína je už prekonaná

V nedávnej minulosti bola na problémy kĺbov veľmi obľúbená želatína. Tzv. kolagéne hydrolyzáty, ktoré sa predávali, predávajú a najmä sa v menšej miere budú predávať i naďalej, môžu byť vo forme tabletiek, kapsúl, roztokov alebo čistého kolagénu. Pred niekoľkými rokmi ich z výslnia záujmu odborníkov začali vytláčať nové prípravky, založené na báze tzv. SYSADOA. Veľmi dobré výsledky sú najmä s glukózamín sulfátom a chondroitín sulfátom. Od tejto doby je využitie želatíny v terapii artrózy už skôr sporadické, a to i napriek tomu, že sa ju výrobcovia snažia obohatiť o malé (teda klinicky bezvýznamné) dávky glukózamín sulfátu, chondroitín sulfátu a MSM.

Prevencia a liečba artrózy

Medzinárodná skupina odborníkov na problematiku artrózy pod záštitou Európskej ligy proti reumatizmu (EULAR) vypracovala na základe viac než sedemsto klinických štúdií doporučenie, ako efektívne liečiť artrózu. Jedným z významných faktorov prevencie i liečby sú práve SYSADOA, skôr označované ako "chondroprotektíva". Medzi ne patria predovšetkým glukózamín sulfát a chondroitín sulfát.

Glukózamín sulfát

Odborníci uskutočnili svojím rozsahom veľmi významné, dvojito slepé štúdie, ktoré dokladajú vysoký stupeň účinku glukózamín sulfátu, ktorý sa stal v súčasnosti lekármi najviac preferovanou formou glukózamínu. Prináša pocit úľavy od bolesti kĺbov a podstatne zlepšuje pohyblivosť. Výsledky štúdií i ich metodika boli podrobené prísnemu skúmaniu a účinnosť glukózamín sulfátu bola jednoznačne preukázaná (Glucosamine and Chondrotin for Treatment of Osteoartrthritis: A systematic Quality Assessment and Metaanalysis, McAlindon et. al., JAMA, 2000, 3, 15, 283 (11). V Barny's 3 je obsiahnutý glukózamín sulfát v dennej dávke 1500 mg a táto skutočnosť je overená nezávislou analýzou v krajine pôvodu v Kanade i v ČR.

"Pri podávaní glukózamín sulfátu je potrebné rešpektovať najnovšie vedecké poznatky, z ktorých vychádza odporúčanie Európskej ligy proti reumatizmu (EULAR) a podávať klinicky overenú účinnú dennú dávku, ktorá činí 1500 mg"

doc. MUDr. I. Malbohan, CSc., rehabilitační oddelenie Centromed

Chondroitín sulfát

Je druhým významným komponentom. Barny's Lignisul 3 obsahuje 100% čistý chondroitín sulfát s klinicky overeným účinkom. V Barny's Lignisul 3 je obsiahnutý chondroitín sulfát v dennej dávke 600 mg a táto skutočnosť je overená nezávislou analýzou v krajine pôvodu.

  • Spoločný účinok glukózamín sulfátu a čistého chondroitín sulfátu
  • účinok pretrváva i po ich vysadení, a to 2 - 6 mesiacov
  • nevykazujú prakticky žiadne vedľajšie účinky

Ćo je to MSM

MSM je skratka pre methylsulfonylmethan, organickú sírnu zlúčeninu.

"MSM (methylsulfonylmethan) je najbežnejšou formou organickej síry v ľudskom organizme (70%). Je to i forma, ktorá je biologicky dostupná pre všetky procesy, pri ktorých sú potrebné ióny síry."

prof. Guy B. J. Elsacker, Dr.Sc, Society for Quality Medicine, Belgicko.

Zloženie

denná dávka (3 tabletky) obsahuje

  • Glukózamín sulfát 1500 mg
  • Chondroitín sulfát 600 mg
  • Lignisul MSM 900 mg

Dávkovanie

Dospelí 1 tabletka 3x za deň. Deti od 3 rokov 1 tabletka 1x za deň. Dodržujte dostatočný pitný režim (minimálne 2 l tekutiny za deň). Užívajte najlepšie po jedle. Pri problémoch s prehĺtaním je možné tabletky poliť či drtiť.

Doba užívania

Preparát užívajte minimálne jeden mesiac, optimálne tri mesiace.

Preparát neobsahuje cukor, jeho užívanie je vhodné i pre diabetikov.

Upozornenie

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy! Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Prípravok nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedenom na obale.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Barny's
Balenie: 100 tabliet
Kategórie: Výživové doplnkyPohyb, kosti a kĺby
Trápi ma: