Aurecon peroxid drops Ušné kvapky s peroxidom 10ml

Aurecon peroxid drops Ušné kvapky s peroxidom 10ml

na čistenie vonkajšieho zvukovodu

5,80 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Charakteristika:
Nedostatočná starostlivosť venovaná hygiene vonkajšieho ucha môže viesť k zhoršeniu priechodnosti zvukovodu. Dôsledkom toho môže byť nielen zníženie prenosu zvuku, ale aj možnosť vzniku priaznivých podmienok pre mikroorganizmy, ktoré sú zdrojom zdravotných  ťažkostí s možnými vážnymi následkami.
Ušný maz je tvorený drobnými žľazami v pokožke, ktorá pokrýva ušný kanálik. Tento proces je dôležitý pre udržanie čistoty a pomáha ochrániť ucho pred infekciou. U väčšiny ľudí sa tenká vrstva mazu samovoľne rozpadá na drobné šupinky, ktoré sa takmer nepozorovane vytrácajú z ucha.

Avšak u niektorých ľudí sa vytvára veľké množstvo mazu, ktorý po nahromadení môže spôsobiť zablokovanie ucha. S postupným narastaním zablokovania sa začínajú prejavovať prvé symptómy, zvyčajne pocit nepohody alebo plnosti v uchu. Je to nepríjemné až bolestivé a môže to vyvolávať závraty a pokiaľ nedôjde k ošetreniu, môže dôjsť až k strate sluchu. V tomto štádiu je potrebné odolať pokušeniu odstrániť ušný maz použitím vatovej tyčinky do uší alebo podobnej pomôcky. Nadmerný ušný maz je dosť rozšírený, avšak zvyčajne sa dá ľahko odstrániť, použitím kvapiek na odstránenie ušného mazu. Aurecon ušné kvapky s peroxidom účinkujú tak, že zmäkčujú a rozkladajú ušný maz na drobné čiastočky, ktoré je možné z ucha jednoducho odstrániť. V mnohých prípadoch by ich použitie malo zabrániť potrebe použiť striekaciu injekciu.
Aurecon ušné kvapky s peroxidom obsahujú 5% urea hydrogen peroxide ako účinnú látku. Aktívna látka pôsobí tak, že zmäkčuje stvrdnutý ušný maz a rozkladá ho na drobné šupinky. Takisto obsahuje sodium hydroxide a glycerol.
Prípravok Aurecon ušné kvapky s peroxidom je číry, hustý roztok. Má jedinečnú formuláciu s dvojitým účinkom, ktorá zmäkčuje stvrdnutý ušný maz a jemne uvoľňuje kyslík uľahčujúci odstránenie mazu.

Návod na použitie:

  1. Nakloňte hlavu na stranu a do zvukovodu nakvapkajte 3-5 Aurecon ušných kvapiek s peroxidom.
  2. Zotrvajte v tejto polohe 5-6 minút a potom dôkladne vyčistite ucho vreckovkou

Po použití si umyte ruky.
Opakujte raz až dvakrát denne, ak je to potrebné, po dobu približne 3-4 dní, kým nezmiznú symptómy.

Vhodnými doplnkami k Aurecon ušným kvapkám s peroxidom sú prípravky, ktoré pomáhajú v  starostlivosti o hygienu ucha. Sú to prípravky Aurecon ušné sviečky a Aurecon ušný sprej, ktoré predstavujú novú etapu v hygienickej starostlivosti o vonkajšie ucho. Uľahčujú a zdokonaľujú čistenie vonkajšieho zvukovodu tým, že obmedzujú usadzovanie nadbytočného ušného mazu a následne sa maz ľahšie odstraňuje. Odporúča sa ich použitie 10-15 minút po aplikácii Aurecon ušných kvapiek s peroxidom.

Upozornenie:
Počas použitia sa môže vyskytnúť dočasný pocit bublania v uchu.
Nepoužívajte v prípade, že váš ušný bubienok je alebo bol poškodený. Nepoužívajte v prípade citlivosti na ingrediencie, v prípade, že trpíte závratmi, alebo ak mávate iné poruchy v súvislosti s ušami (bolesť, tlak, zápal, infekcia alebo hučanie v ušiach), alebo ak máte v uchu nejaký predmet. V normálnych prípadoch Aurecon ušné kvapky s peroxidom nedráždia, avšak v zriedkavých prípadoch sa môžu naskytnúť bolestivé vedľajšie účinky, predovšetkým pokiaľ bola poškodená, nalomená, zapálená alebo infikovaná citlivá vnútorná stena ucha, kedy môže byť použitie kvapiek bolestivé. Pokiaľ máte pochybnosti alebo ste mali v minulosti vážnejšie ušné problémy, navštívte lekára pred použitím. Predíďte kontaktu s očami. V prípade náhodného kontaktu s očami, okamžite umyte oči vodou; vyplachujte ich po dobu 10-15 minút, pričom držte viečka očí roztiahnuté od seba a zabráňte preniknutiu prípravku do druhého oka. Pokiaľ sa počas použitia objaví podráždenie alebo bolesť, alebo ak symptómy pretrvávajú, prerušte ošetrovanie a poraďte sa so svojím lekárom.

Skladovanie:
Skladujte vo zvislej polohe, mimo dosahu detí.
Skladujte pri teplote do 25 °C.
Kvapky nepoužívajte po uplynutí dátumu spotreby uvedeného na obale.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Herb-pharma
Balenie: 10ml
Kód:
M8791
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Voľnopredajné liekyZmyslové orgány
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuOči, ušiHygiena uší