Aqua-Gel Sterilný hydrogélový obväz 10x12cm 10ks

Aqua-Gel Sterilný hydrogélový obväz 10x12cm 10ks

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Hydrogélové obväzy Aqua-Gel®

- sú vodnou kompozíciou prírodných a syntetických polymérov, ako sú polyvinylpyrrolidon, polyetylénglykol a agar, ktoré sú spojené krížovou väzbou pomocou zväzku elektrónov. Hotovým výrobkom sa rozumie priehľadný hydrogelový plát hrúbky 3-4mm.
- používajú sa pri liečbe popálenín, preležanín, vredov predkolenia, odrenín a iných ťažko sa hojacich (i rozsiahlych) poškodení kože. Môžu byť použité aj pri úraze očí.
- tvoria po dobu 48 hodín bariéru voči prieniku baktérií z okolia do rany, ale prepúšťajú kyslík a lieky. Veľmi dobre priliehajú k rane bez tendencie prilepovať sa. Výmena obväzu je jednoduchá a bezbolestná pre pacienta, nepoškodzuje novovytvárajúce sa tkanivo.
- vyznačujú sa vysokou absorpčnou schopnosťou (20 ml sekrétu na 1 dm2). Práve vďaka tejto ich vlastnosti je z rany odstraňovaný prebytok tkanivového moku, fibrín a nekrotické fragmenty tkaniva.
- sú sterilné, priehľadné, elastické a zároveň mechanicky vytrvalé. Ich hlavné výhody sú :
           - pocit úľavy
           - bezbolestné snímanie pri preväzoch
           - kozmetický efekt (najmä pri popáleninách)
           - finančná úspora (kratšia doba liečenia, nižšia spotreba gázy, obväzov, antibiotík a liekov používaných pri tradičnom postupe liečby)

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Kikgel
Balenie: 10 kusov
Kategórie: Zdravotnícke potrebyObväzy a náplaste
Trápi ma: