Almiral gél 250g

Almiral gél 250g

Potláča bolesť, opuch a zápal po úrazoch, znižuje bolestivosť pri pohybe.

11,65 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Almiral gél je protizápalový liek určený na vonkajšie použitie. Potláča bolesť, opuch a zápal po úrazoch, znižuje bolestivosť pri pohybe. Pôsobí pri ťažkostiach reumatického pôvodu, pri náhle vzniknutých i dlhotrvajúcich zápaloch. Na liečbu poranení (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väzív. Na odporučenie lekára sa môže prípravok Almiral gel použiť na utlmenie bolesti a zápalov pri reumatizme mäkkých tkanív, ako sú zápaly šliach a ich púzdier, väzbových vačkov tkaniva v okolí kĺbov a pri ochoreniach kĺbov a chrbtice.  Písomná informácia pre používateľa

Zloženie lieku
Liečivo: diclofenacum diethylammonacium (diethylamóniová soľ diklofenaku) 11,6 mg, zodpovedá diclofenacum natricum (sodná soľ diklofenaku ) 10,0 mg (1%) v 1g gélu.
Pomocné látky: alcohol isopropylicus (izopropylalkohol), propylenglycolum (propylénglykol), menthae piperitae etheroleum (silica mäty piepornej), aqua purificata (čistená voda).

Farmakoterapeutická skupina
Nesteroidové antiflogistikum, na miestne použitie.

Charakteristika
Almiral gel je protizápalový liek určený na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo diklofenak v chladivom gélovom základe. Almiral gel potlačuje bolesť, opuch a zápal po úrazoch, znižuje bolestivosť pri pohybe. Pôsobí pri ťažkostiach reumatického pôvodu, pri náhle vzniknutých i dlhotrvajúcich zápaloch. Almiral gel nemastí, preniká veľmi dobre cez pokožku a dosahuje v tkanivách rýchle účinnú koncentráciu.

Indikácie
Bez odporúčania lekárom sa prípravok Almiral gel môže použiť na liečbu poranení (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väzív. Na odporučenie lekára sa môže prípravok Almiral gel použiť na utlmenie bolesti a zápalov pri reumatizme mäkkých tkanív, ako sú zápaly šliach a ich púzdier, väzbových vačkov tkaniva v okolí kĺbov a pri ochoreniach kĺbov a chrbtice.
Almiral gel môžu používať dospelí a mladiství.

Kontraindikácie
Almiral gel sa nesmie použiť pri precitlivenosti na diklofenak a ďalšie zložky prípravku, pri precitlivenosti na kyselinu acetylsalicylovú a iné protizápalové lieky. Deťom do jedného roku sa Almiral gel nesmie podávať.
Neodporúča sa liek používať v ťarchavosti a v období dojčenia.

Nežiaduce účinky
Almiral gel sa zvyčajne dobre toleruje. Ojedinele sa môžu vyskytnúť známky kožnej precitlivenosti ako napr. svrbenie, sčervenanie alebo drapľavosť kože, prípadne sa môže objaviť vyrážka.
Nie je možné vylúčiť ani celkové prejavy precitlivenosti, ktoré sa môžu prejaviť ako astma, opuch tváre, sliznice úst alebo dýchacích ciest, žihľavka.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte o ďalšom používaní prípravku s lekárom.
Výskyt nežiaducich účinkov alebo iných mimoriadnych reakcií oznámte ošetrujúcemu lekárovi.

Interakcie
Účinky prípravku Almiral gel a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. V prípade, ak užívate iné lieky na lekársky predpis alebo bez neho, poraďte sa o vhodnosti použitia lieku Almiral gel s lekárom. Ak vám predpíše ďalší lekár iný liek, upozornite ho, že už používate Almiral gel.
Nebol zaznamenaný výskyt interakcií počas liečby Almiral gelom.

Dávkovanie
Gél sa zvyčajne nanáša v množstve zodpovedajúcom veľkosti čerešne až vlašského orecha (2-4g gélu) 3 až 4 krát denne na postihnuté miesto. Dávku u detí do 6 rokov veku musí určiť lekár.
Doba použitia je závislá na základnom ochorení. Po úrazoch väčšinou nepresahuje 7-10 dní. Pokiaľ nedôjde počas troch dní používania prípravku Almiral gel k zlepšeniu stavu, poraďte sa o ďalšom použití prípravku s lekárom.
Pri dlhodobých ochoreniach napr. pri kĺbovom a mimokĺbovom reumatizme, dlhodobých ochoreniach kĺbov a chrbtice sa môže Almiral gel používať i dlhodobo, prípadne kombinovať s inými liekovými formami Almiralu, ale len na odporučenie lekára.
Gél sa ľahko rozotrie, pri postihnutí svalov sa vtiera ľahkou masážou na postihnuté miesto.

Upozornenie
Almiral gel sa môže použiť len na neporušený povrch kože a nie na poranenú kožu alebo otvorené poranenia!
Zabrániť kontaktu s očami, sliznicou a otvorenými ranami alebo mukóznymi membránami!
Zabrániť vniknutiu do ústnej dutiny!
Pri náhodnom užití prípravku Almiral gel sa poraďte s lekárom.

Varovanie
Liek sa nesmie používať po ulynutí času použiteľnosti, ktorý je vyznačený na obale.

Balenie
a) Hliníková tuba s označením, papierová skladačka, príbalová informácia
Balenie : 25 g
b) Nádobka z PVC s označením, príbalová informácia
Balenie : 250 g gélu.

Uchovávanie
Uchovávajte pri teplote do +25°C.
Prípravok musí byť uschovávaný mimo dodsahu detí.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.