Allegra Comfort 30 drg

Allegra Comfort 30 drg

Pilulka dobrej nálady.Obsahuje tryptofán a vitamín B6. Prispieva k harmonizácii psychiky

12,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 6 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Allegra Comfort je tableta dobrej nálady.

1. pri výkyvoch nálad
2. pri dlhodobom strese
3. pri úzkostiach a strachu
4. pri odvykaní od fajčenia, alkoholu a iných závislostí
5. pri nutkaní na prejedanie

Zloženie :

200 mg l-tryptofánu a 2,5 mg vitamínu B6 v jednej tablete

Dobrú náladu spôsobuje v našom tele látka zvaná serotonín, t.j. hormón dobrej nálady. Jeho nedostatok sa v našom organizme veľmi rýchlo prejaví zlou náladou, nieke môže skončiť až depresiou.
Allegra Comfort obsahuje esenciálnu aminokyselinu L-tryptofan, ktorá je jedinou stavebnou látkou tohoto hormónu serotonínu, bez ktorej ľudské telo nevie serotonín vytvoriť. Allegra vám náladu zlepší, celkovo sa ukľudníte, a to aj v prípade, že sa práve snažíte odnaučiť spoločenským zlozvykom, ako napr. fajčenie, ťažko sa vysporiadavate  s pracovnými stresmi alebo zle spíte.
Vitamín B6 prispieva k normálnej psychickej činnosti, ku zníženiu miery stresu, únavy a vyčerpania a zároveň zvyšuje biologickú dostupnosť l-tryptofanu v neurónoch.

Ako allegru comfort správne užívať ?

Užívajte pravidelne jednu tabletu denne. Tabletu je vhodné užiť nejlepšie večer , a to nalačno  a zapiť ovocným džúsom, prípadne horúcim mliekom s medom. Allegra pôsobí dlhodobo, účinky môžete očakávať po 7-10 dňoch. Prípravok užívajte po dobu minimálne 1 mesiac.  Ak po 1 mesiaci užívania budete považovať zlepšenie svojej nálady za nedostatočné, užívajte ďalej 1 tabletu nalačno ráno a 1 tabletu večer. Po 3 mesiacoch užívania prípravok vysaďte na dobu nejmenej 1 mesiac, a to z dôvodu zistenia, či sa Váš psychický stav nezlepšil natoľko, že ďalšie podávanie prípravku je zbytočné.
Allegra COMFORT je bezpečná a nenávyková.

Má vôbec zmysel užívať tryptofán doplnkovo, nestačí príjem tryptofanu v strave ?

L-tryptofan nevie ľudský organizmus vyrobiť, musí ho v dostatočnom množstve získavať z potravy. Vysoké množstvo tryptofanu obsahujú živočíšne bielkoviny, a to najmä tučné červené mäso alebo syrovátka. Naproti tomu biele mäso alebo rastlinná strava obsahujú tryptofánu minimum. Dnešná strava, ktorá je doporučovaná ako vhodná z pohľadu kardiovaskulárneho systému, teda obsahujúce veľa zeleniny a bieleho mäsa, je bohužiaľ veľmi chudobná práve na obsah tryptofánu. Naproti tomu hektický a stresujúci životný štýl, ktorý v súčasnej dobe žijeme, sa vyznačuje vysokou spotrebou tryptofánu, pretože ľudské telo má zvýšené požiadavky na tvorbu serotonínu, ktorý kompenzuje vysokú stresovú záťaž.

Z tohto dôvodu sa v posledných rokoch začína stále viac hovoriť o tzv. „tryptofanovej deplecii“, alebo nedostatku tryptofanu práve vo vyspelých společnostiach. Výsledok tejto tryptofanovej deplecie je stále narastajúce percento populácie, ktorá má problémy so stresom, nespavosťou, výkyvom nálad a vznikom depresií. Užívaním koncentrovaného tryptofánu vo forme doplnkov stravy je možné nedostatok serotonínu kompenzovať a tým sa problémov zbaviť, alebo ich oslabiť. Užitie tryptofanu v koncentrovanej podobe zároveň výrazne zlepšuje biologickú dostupnosť tryptofanu v mozgových bunkách, pretože čistý tryptofan dramaticky vylepšuje pomer tryptofánu k veľkým neutrálnym aminokyselinám, ktorý je rozhodujúci pre prestup tryptofanu z krvi do mozgu. Čistý tryptofán má teda oveľa vyššiu účinnosť pre mozgové bunky ako tryptofan obsiahnutý v bielkovinách, teda bežnej strave. 

 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Woykoff
Balenie: 30drg
Kód:
M22151
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Výživové doplnkyDuševná pohodaStres a vyčerpanie
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuHlava a nervyMozgová činnosťÚnava, vyčerpanosť