Aktiferrin, perorálne kvapky 30ml

Aktiferrin, perorálne kvapky 30ml

Na nedostatok železa a kyseliny listovej najmä v tehotenstve a behom kojenia.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Aktiferrin®
perorálne kvapky

Držiteľ rozhodnutia o registrácii:
ratiopharm
GmbH, 89079 Ulm, SRN

Zloženie:
Liečivá:
ferrosi sulfas heptahydricus (síran železnatý heptahydrát) 4,720 g
serinum-D,L (serín–D,L) 3,560 g v 100 ml
1ml (= 18 kvapiek) obsahuje 9,48 mg Fe2+

Pomocné látky:
Acesulfanum kalicum (draselná soľ acesulfamu), natrii benzoas (benzoan sodný), acidum hydrochloricum (kyselina chlorovodíková) 25%, macrogolum 400 (makrogol 400), acidum ascorbicum (kyselina askorbová), ceraster caramel 15750, aroma ribis nigri fructum (aróma plodu čierneho ríbezľu), aqua purificata (čistená voda).

Farmakoterapeutická skupina:
ANTIANEMIKUM

Charakteristika:
Komplex tvorený síranom železnatým a aminokyselinou D,L-serínom sa vyznačuje vysokou vstrebateľnosťou železa, čo vedie k rýchlemu obnoveniu jeho normálnej hladiny v krvi a zásob v organizme. Výhodou je možnosť nízkeho dávkovania a veľmi dobrá znášanlivosť lieku Aktiferrin®. Kvapky sú vhodné aj pre dojčatá.

Indikácie:
Liek Aktiferrin® sa užíva pri nedostatku železa (latentnom a manifestačnom), pri anémii po zvýšených stratách krvi (po operáciách, darcovstvo krvi, pri skrytom krvácaní), pri zvýšenej potrebe železa v tehotenstve, pri dojčení, v období rastu a v klimaktériu, preventívne a liečebne u predčasne narodených detí. Liek Aktiferrin® sa môže užívať v tehotenstve a v období dojčenia.

Kontraindikácie:
Liek sa nesmie užívať pri precitlivenosti na jeho zložky, pri chudokrvnosti z rozpadu červených krviniek (hemolytická anémia), pri zvýšenom ukladaní železa v tkanivách, pri poruchách využiteľnosti železa.

Nežiaduce účinky:
Počas užívania lieku Aktiferrin® sa občas môžu objaviť mierne zažívacie ťažkosti, pocit plnosti, tlak v žalúdku, zápcha alebo hnačka. Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií vyhľadajte svojho ošetrujúceho lekára.

Interakcie:
Účinky lieku Aktiferrin® a iných prípravkov užívaných súčasne sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár má byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, alebo ktoré začnete užívať počas liečby liekom Aktiferrin®, a to na lekársky predpis aj bez neho. Ak vám ďalší lekár bude predpisovať alebo odporúčať nejaký iný liek, upozornite ho, že už užívate kvapky Aktiferrin®.
Počas liečby tetracyklínovými antibiotikami je dôležité prerušiť užívanie lieku Aktiferrin®. Účinok liečby železom sa znižuje pri súčasnom podávaní liekov proti nadbytku žalúdočnej kyseliny (antacidá), mlieka, kávy, alkalických minerálok a čierneho čaju.

Podávanie:
Ak lekár neurčí inak, zvyčajná dávka kvapiek Aktiferrin® pre deti a dospelých je 5 kvapiek/kg telesnej hmotnosti/deň, rozdelená na 2 - 3 denné dávky.
Po doplnení zásob železa v organizme sa odporúča pokračovať v liečbe liekom Aktiferrin® ešte 6 týždňov po upravení hladiny železa v krvi.

Spôsob užívania:
Kvapky Aktiferrin® užívajte počas jedla, zapíjajte vodou alebo ovocnou šťavou. Kvapky sú zabezpečené bezpečnostným uzáverom, ktorý pri otváraní treba súčasne stláčať proti dnu fľaštičky. Po použití znovu dobre uzavrite uzáver.

Upozornenie:
Lieky železa môžu spôsobiť prechodné čierne zafarbenie stolice, falošne pozitívnu benzidínovú skúšku. Aktiferrin® vo forme kvapiek môže spôsobiť prechodné tmavé zafarbenie zubov.
Pri náhodnom užití väčšieho množstva lieku Aktiferrin® deťmi, prípadne dospelými, odporúčame podať mlieko alebo vaječný bielok a dopraviť postihnutého do najbližšej nemocnice, kde je k dispozícii špeciálne antidotum desferoxamín (Desferal inj.).

Uchovávanie:
Uchovávajte pri teplote do 25°C.

Varovanie:
Liek sa nesmie užívať po uplynutí použiteľnosti (exspirácia) uvedenej na obale.
Uschovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Balenie:
30 ml.

Dátum poslednej revízie:
November 2006

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: ratiopharm
Balenie: 30ml
Kategórie: Voľnopredajné lieky
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuTehotenstvo, dojčenieAnemia