Aes angelus – medený anjel: Pás na zápästie

Dostupnosť: V externom sklade
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Meď sa už niekoľko tisícročí používa na liečbu rôznych chorôb. Rímski vojaci si pomocou nej zmierňovali únavu a ošetrovali si infikované rany. Obľúbené boli tiež ozdobné predmety a šperky z medi – náušnice, náramky – ktoré slúžili na normalizáciu krvného tlaku, posiľňovanie stien kapilár a bránili aj usadzovaniu soli v organizme. Zázračné účinky medi sa však vysvetlili až v posledných tridsiatich rokoch.

Veľká časť chorôb má jednoduchú chronológiu: intenzitu rôznych negatívnych vplyvov, ktoré na nás doliehajú (napríklad stresy), ďalej zvyšujeme svojimi myšlienkami, pocitmi, emóciami. Organizmus na tento stav reaguje kŕčmi, blokádami v rôznych častiach tela. Ak sa včas neodstránia, zanechajú trvalé následky na orgánoch, kĺboch a neskôr môžu zapríčiniť aj rôzne choroby. Včasnou likvidáciou týchto blokád (dokonalé uvolnenie, joga, fyzioterapia, pozitívne myslenie) by sa značnej časti chorôb dalo predísť. Ale ak sa prvým príznakom nevenuje dostatočná pozornosť, na prinavrátenie zdravia je potrebná pomoc zvonka.

Jedinečnou vlastnosťou plošne aplikovanej medi (aes angelus) je, že uvoľňuje kŕče svalov a žíl a bráni škodlivým účinkom rôznych druhov žiarenia. Vzhľadom na to, že je výborným vodičom tepla a odráža infračervené žiarenie, dokáže dobre vyrovnávať teplotné rozdiely organizmu. Vďaka jej účinkom sa v blokovaných častiach tela stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, čím v organizme opäť nastáva homeostáza. Medená textília nám vráti možnosť pohybu - šancu na život. Opäť môžeme zažiť radosť z harmonického pohybu (napr. prechádzky) a neskôr možno aj nejakej nenáročnej športovej činnosti.

Meď je aj z biochemického hľadiska známy a veľmi dôležitý stopový prvok. Niektoré významnejšie, pre rozvoj organizmu dôležité enzýmy, ktoré pre svoju aktivitu potrebujú meď: lyziloxidáza, tyrozináza, cytochrómoxidáza, dopamín-b-hydroxyláza, superoxid-dismutáza, aminooxidáza. Denná spotreba medi predstavuje u človeka 1-2 mg. Do organizmu sa dostáva najmä v potravinách, môže sa však vstrebávať aj cez pokožku. V staršom veku je mimoriadne potrebné dbať na jej pravidelný prísun, pretože práve nedostatok medi je príčinou vzniku mnohých chorôb. Žiaľ, v posledných desaťročiach meď ako základný materiál vymizla spomedzi predmetov nášho každodenného života (napr. medená kľučka na dverách, medené nádoby, poľnohospodárske postreky s obsahom medi atď.), preto jej náhrada je mimoriadne dôležitá. Príznaky deficitu medi: málokrvnosť, edémy, krehkosť kostí, podráždenosť, únava.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: VitaFit
Balenie:
Kategórie: Zdravotnícke potrebyZdravotnícke pomôcky
Trápi ma: