Actinica Lotion 80g

Actinica Lotion 80g

Prevencia rôznych foriem rakoviny kože u rizikových pacientov (imunosuprimovaných) Veľmi vysoká ochrana pred UV žiarením.

18,90 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 9 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Actinica® Lotion je účinná zdravotnícka pomôcka so širokospektrálnou UV ochranou. Bola vyvinutá špeciálne pre ľudí so zvýšeným rizikom vzniku rakoviny kože v dôsledku expozície UV žiareniu.

Actinica® Lotion je vyrobená švajčiarskou spoločnosťou Spirig Pharma, takže sú garantované najvyššie výrobné štandardy, kvalita a spoľahlivosť produktu, s celým radom pridaných hodnôt ako:

  • Actinica® Lotion je prvá a jediná zdravotnícka pomôcka dokazujúca svoju účinnosť pri prevencii rôznych foriem NMSC v klinickej štúdii:
    • o 53% pokles aktinických keratóz počas 2-ročného pravidelného používania Actinica® Lotion
    • o počas 2-ročného pravidelného používania Actinica® Lotion nevznikol žiaden nový invazívny SCC
  • Actinica® Lotion obsahuje kombináciu moderných fotostabilných filtrov, ktoré odrazom, absorbovaním a rozptýlením pokrývajú široké spektrum UV žiarenia. Je vysoko účinná v ochrane pred UVB ako aj UVA žiarením. Požiadavky na Actinica® Lotion sa líšia od nárokov kladených na kozmetické produkty. Úroveň UV ochrany bola ale testovaná aj podľa európskych požiadaviek pre kozmetiku: výsledkom je, že Actinica® Lotion spadá do kategórie „veľmi vysokej ochrany“ pred UVB aj UVA žiarením.
  • Actinica® Lotion má navyše hydratačné vlastnosti, ktoré vylepšujú štruktúru kože. Neobsahuje parfum a PEG emulgátory, čo prispieva k dobrému tolerovaniu lipozomálneho lócia u všetkých kožných typov.
Používanie Actinica® Lotion

Kedy aplikovať Actinica® Lotion

Na dosiahnutie najlepšieho účinku nanášajte Actinica® Lotion každé ráno na kožu, ktorá bude vystavená UV žiareniu a nie je chránená odevom.

Vytvorte si návyk každodenného používania Actinica® Lotion počas celého roku. V klinickej štúdii bolo dokázané, že každodenná aplikácia Actinica® Lotion pomáha predchádzať vzniku aktinických keratóz a spinocelulárneho karcinómu. Actinica® Lotion by sa mala nanášať pred kontaktom s UV žiarením a pred aplikovaním iných kozmetických produktov. Actinica® Lotion potrebuje niekoľko minút na vstrebanie do pokožky, a preto ho nanášajte pred použitím iných kozmetických produktov (napr. mejkap).

Aj keď Actinica® Lotion poskytuje veľmi vysokú ochranu po dobu viacerých hodín, extrémne citlivá koža a/alebo koža už skôr poškodená UV žiarením by nemala byť príliš vystavovaná kedykoľvek slnečnému žiareniu. Správne aplikovaná Actinica® Lotion pomáha chrániť pred poškodením v dôsledku UV žiarenia ale nemala by byť používaná na predlžovanie času stráveného vonku.

Ako a kde nanášať Actinica® Lotion

Za účelom dosiahnutia veľmi vysokého stupňa ochrany treba aplikovať správne množstvo Actinica® Lotion, v súlade s dávkovacou tabuľkou. Používanie Actinica® Lotion je veľmi praktické a bezpečné vďaka dávkovaču. Ten umožňuje uvoľniť množstvo stlačení, ktoré sú potrebné pre konkrétnu oblasť tela. Každé stlačenie uvoľní stále množstvo Actinica® Lotion, takže je zabezpečené správne dávkovacie množstvo. Tak je zaručená najlepšia ochrana pre kožu.

Správna aplikácia Actinica® Lotion znamená aplikovať asi 2 mg/cm² kože - viac v priloženej ilustrácii.

Obmedzenia

Podobne ako pri akomkoľvek lokálne používanom prípravku/zdravotníckej pomôcke sa môže vyskytnúť nežiaduca reakcia na niektorú zložku. Ak dôjde k podráždeniu, objaví sa vyrážka alebo reakcia podobná spáleniu kože, môže to znamenať nežiaduce vedľajšie účinky. V takom prípade je nutné prerušiť používanie prípravku. Zabráňte kontaktu s očami, pretože Actinica® Lotion môže spôsobiť pálenie. V prípade kontaktu dôkladne opláchnite oči vodou.

Zvláštne upozornenia

Actinica® Lotion obsahuje UVA filtre, ktoré môžu pri kontakte s textíliami viesť k ich zafarbeniu. Vizuálne sa to javí ako žltá škvrna. Z tohto dôvodu sa odporúča nechať produkt dostatočne vstrebať do kože a až následne sa obliecť. Z rovnakého dôvodu treba pred úplným vstrebaním produktu zamedziť aj kontaktu s čalúnením.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Spirig Pharma
Balenie: 80g
Kód:
M19197
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: KozmetikaOpaľovanie
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKožaOpaľovanie